REKLAMA

Data publikacji: 24 lut 2024

Świercze. Starsza kobieta oszukana ,,na policjanta’’. Straciła blisko 100 tys. zł !

Świercze. Starsza kobieta oszukana ,,na policjanta’’. Straciła blisko 100 tys. zł !

21 lutego 2024 r. na terenie gminy Świercze doszło do skandalicznego oszustwa metodą ,,na policjanta’’. Ofiarą padła 74-letnia kobieta, która otrzymała telefon od oszusta podającego się za funkcjonariusza policji. Celem oszustwa było wyłudzenie pokaźnej sumy pieniędzy. Starsza kobieta myślała, że pomaga córce w trudnej sytuacji.

W rozmowie telefonicznej 74-letnia mieszkanka gminy Świercze dowiedziała się, że jej córka była sprawcą wypadku drogowego i została aresztowana. Oszust, który podszywał się pod funkcjonariusza policji poinformował kobietę, że jej córka może uniknąć kary więzienia, jeśli przekaże pokaźną kwotę pieniężną (prawdopodobnie w ramach kaucji). Jak mówi jeden z mieszkańców gminy Świercze, miało chodzić o kwotę blisko 100 tys. złotych! 

Kobieta przekazała pieniądze młodemu mężczyźnie, który podawał się za syna adwokata córki. Obecnie sprawę prowadzi wydział kryminalny KPP w Pułtusku. Policja gromadzi materiał dowodowy w sprawie. Informacje o samym zajściu w rozmowie telefonicznej potwierdza mł. asp. Anna Kowalczyk zastępująca Oficera Prasowego Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku. 

Mamy nadzieję, że sprawcy zostaną złapani i pociągnięci do odpowiedzialności. Naszych czytelników zachęcamy, aby podzielić się tą informacją z najbliższymi, aby przestrzec ich na wypadek kolejnych oszustw. Niestety cały czas słyszymy o kolejnych tego typu oszustwach. Najczęściej ofiarami padają seniorzy a motywem jest pomoc najbliższym. 

 

fot. Pultusk.news - zdjęcie poglądowe 

autor: J K

Tagi: #kobieta #oszustwo #oszustwo na policjanta #Świercze #Policja

REKLAMA

miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy