REKLAMA

Data publikacji: 29 kwi 2024

ZATORY: pierwsze kobiety w szeregach straży! Odważne druhny zasiliły jednostkę OSP Drwały

ZATORY: pierwsze kobiety w szeregach straży! Odważne druhny zasiliły jednostkę OSP Drwały

To historyczne wydarzenie dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Drwałach. Dwie dzielne kobiety: dh Dorota Łach i dh Monika Kalinowska dołączyły do braci strażackiej. Są pierwszymi kobietami w szeregach drwalskiej straży oraz pierwszymi w gminie Zatory.  

Ważny dzień dla naszej jednostki !!! - piszą strażacy OSP Drwały na swoim profilu Facebook. 

W szeregi naszej straży dołączyły dwie druhny! W historii naszej jednostki i jako pierwsze w gminie Zatory, drwalskie odważne kobiety ukończyły kurs podstawowy i posiadają uprawnienia do udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Kurs podstawowy strażaków ratowników trwał od 25.02-28.04 (system weekendowy) i odbywał się w KP PSP Pułtusk. Dh Dorota Łach i dh Monika Kalinowska Nasze druhny zakończyły kurs z wynikiem pozytywnym. Serdecznie Gratulujemy i cieszymy się, że jesteście razem z nami!

Zespół redakcyjny Pułtusk News przyłącza się do gratulacji. Życzymy bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Niech Św. Florian otacza Was swoją opieką w wypełnianiu strażackiej powinności, a ta trudna służba niech będzie źródłem satysfakcji i powodem do dumy.

FOTO OSP DRWAŁY PROFIL FACEBOOK

 

 

 

Tagi: #straż pożarna

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

  • jajcarz 123 1 miesiąc temu

    Siema. Ja uważam że kobiety są w straży pożarnej kobiety kobiety są straż jest pożarna jest pożar jest straż.