REKLAMA

Data publikacji: 9 maj 2024

Pułtuscy policjanci zlikwidowali nielegalny salon gier w Pułtusku!

Pułtuscy policjanci zlikwidowali nielegalny salon gier w Pułtusku!

Pułtuscy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej (SCS) z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie (MUCS) zlikwidowali nielegalny salon gier znajdujący się na terenie Pułtuska. Funkcjonariusze zabezpieczyli 6 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Organizatorom procederu grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz wysoka grzywna.

Działania funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku i MUCS doprowadziły do ujawnienia nielegalnych automatów do prowadzenia gier hazardowych. W wyniku przeprowadzonych działań, w jednym z pułtuskich lokali, mundurowi zabezpieczyli 6 działających automatów i gotówkę w wysokości ponad 3000 zł. Maszyny zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy SCS z MUCS, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w tej sprawie.

 

Policja przypomina, że zgodnie z Ustawą o grach hazardowych podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tysięcy złotych od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są tego typu maszyny.

 

Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

kom. Milena Kopczyńska/KPP w Pułtusku

 

Źródło:  Facebook KPP w Pułtusku 

 

autor: J K

Tagi: #Policja

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy