REKLAMA

Data publikacji: 7 maj 2024

I sesja Rady Powiatu Pułtuskiego VII kadencji

I sesja Rady Powiatu Pułtuskiego VII kadencji

W poniedziałek 6 maja, w Starostwie Powiatowym w Pułtusku, odbyła się I sesja Rady Powiatu w Pułtusku VII kadencji. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, do czasu wyboru Przewodniczącego Rady Powiatu, sesję prowadziła najstarsza radna Halina Zofia Banach. Po otrzymaniu z rąk przewodniczącej Powiatowej Komisji Wyborczej w Pułtusku Joanny Kalinowskiej zaświadczeń o wyborze, Radni Powiatu Pułtuskiego złożyli ślubowanie, co było najważniejszym punktem poniedziałkowych obrad.

Do komisji skrutacyjnej, która podczas pierwszego posiedzenia Rady Powiatu przeprowadziła głosowanie na Przewodniczącego i Wiceprzewodniczących Rady, Starostę Pułtuskiego, Wicestarostę Pułtuskiego oraz członków Zarządu Powiatu, wybrano: radnego Mirosława Barszcza, radną Różę Krasucką oraz radnego Pawła Kowalczyka.

W wyniku tajnych głosowań Przewodniczącym Rady Powiatu w Pułtusku został Tadeusz Nalewajk, Wiceprzewodniczącymi Adam Knochowski oraz Marek Jończyk.

Radni Powiatu Pułtuskiego na stanowisko Starosty Powiatu Pułtuskiego wybrali radnego Jana Zalewskiego, natomiast Wicestarostą, została radna Beata Jóźwiak, której kandydaturę zgłosił radnym Starosta Pułtuski.

Radni, na wniosek Starosty Pułtuskiego, który zaproponował kandydatury na członków Zarządu Powiatu, zadecydowali, że w skład Zarządu Powiatu Pułtuskiego wejdą: radna Emilia Gąsecka, radny Zbigniew Księżyk oraz radny Wiesław Cienkowski.

Ostatnim punktem I sesji VII kadencji Rady Powiatu w Pułtusku było podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia Starosty Pułtuskiego.

Tagi: #polityka #samorząd

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy