REKLAMA

Data publikacji: 7 maj 2024

Premier wyznaczył komisarza w Pułtusku. Marzena Cendrowska pełniącą obowiązki Burmistrza. Krzysztof Nuszkiewicz zawieszony w czynnościach

Premier wyznaczył komisarza w Pułtusku. Marzena Cendrowska pełniącą obowiązki Burmistrza. Krzysztof Nuszkiewicz zawieszony w czynnościach

Trwa pierwsza Sesja Rady Miejskiej w Pułtusku nowej kadencji. Dzisiaj ślubowanie miał złożyć wybrany na Burmistrza Miasta Pułtusk większością głosów Krzysztof Nuszkiewicz. Tuż przed sesją wpłynęła decyzja podpisana przez Premiera Donalda Tuska o wyznaczeniu komisarza, który obejmuje obowiązki burmistrza w Pułtusku. Tym samym burmistrz elekt został zawieszony w czynnościach decyzją premiera Donalda Tuska a jego obowiązki przejmuje Marzena Cendrowska, która w wyborach samorządowych zdobyła 7,36 proc. głosów.

Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym obrady otworzył i prowadzi je do czasu wyboru Przewodniczącego Rady Miejskiej najstarszy Radny a jest nim Sławomir Krysiak.

Podczas Sesji Rady Miejskiej w Pułtusku Zastępca Burmistrza Miasta Pułtusk Mateusz Miłoszewski odczytał decyzję Premiera Donalda Tuska. 

Treść postanowienia w nagraniu

 

W związku z zaistniałą sytuacją Radni Rady Miejskiej złożyli ślubowanie zaś Burmistrz Elekt nie składał ślubowania podczas Sesji Rady Miejskiej. 

Pani Marzena Cendrowska uzyskała w wyborach samorządowych mandat radnej, jednak z powodu wyznaczenia jej na pełniącą obowiązki Burmistrza nie składała ślubowania. Ślubowanie złożyło 20 radnych. 

Burmistrz poprzedniej kadencji Wojciech Gregorczyk przekazał Pani Marzenie Cendrowskiej symboliczne klucze do miasta i tym samym odbyło się powitanie pełniącej obowiązki Burmistrza Miasta Pułtusk. 

Radni przegłosowali przerwę na 2 godziny w obradach. Tuż przed godz. 17.00 zgromadzą się aby wybrać Przewodniczącego Rady i Wiceprzewodniczących. 

Tagi: #Premier #polityka

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy