REKLAMA

Data publikacji: 1 gru 2023

Super Marka dla WTZ w Świeszewie

Super Marka dla WTZ w Świeszewie

,,Mazowiecka Marka Ekonomii Społecznej” – to wyróżnienie przyznawane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego najlepszym podmiotom, organizacjom pozarządowym oraz  osobom działającym na rzecz ekonomii społecznej na Mazowszu, wspierającym i zaangażowanym w rozwój i upowszechnienie ekonomii społecznej na MAZOWSZU. W tym roku przypada 8 edycja konkursu.

WTZ Świeszewo przy Stowarzyszeniu Wsparcia Społecznego, działa od 2006 r., na terenie gminy Świercze  od 2018 r. Codziennie 85 uczestników z 3 powiatów (pułtuskiego, nowodworskiego, płońskiego) uczestniczy w procesie rehabilitacji społeczno –zawodowej. Zajęcia terapeutyczne odbywają się w dziewięciu pracowniach: krawieckiej, multimedialnej, muzyczno-teatralnej, ogrodniczo-przyrodniczej, plastycznej, gospodarstw domowego, administracyjno-biurowej, reklamy i technik artystycznych oraz pracowni treningu umiejętności społecznych i technik użytkowych. Oprócz tego pracownicy  oraz uczestnicy warsztatów aktywnie włączają się w życie lokalnej społeczności.

Jesteśmy bardzo dumni, że jak do tej pory jako jedyne WTZ na Mazowszu zostaliśmy uhonorowani tym wyróżnieniem. Nie byłoby to możliwe bez ogromnego zaangażowania pracowników jak również uczestników i ich rodzin w rozwój placówki, a także wzorcowej współpracy z władzami Gminy Świercze i władzami Powiatu Pułtusk oraz społecznością lokalną. Wszystkim, którzy wspierali naszą działalność składam wielkie DZIĘKUJĘ!!!

- przekazuje Bogumiła Szlaska Kierownik WTZ

Stowarzyszenie za swoją działalność zostało pięciokrotnie wyróżnione Mazowiecką Marką, po raz pierwszy w 2017 roku, potem kolejno w 2018 ,2020, 2021 oraz 2022 roku, co umożliwiło zdobycie Super Marki w obecnej edycji  plebiscytu. 

Gratulujemy tego olbrzymiego sukcesu Pani Kierownik oraz całej społęczności WTZ Świeszewo

Autor: Mateusz Malinowski - Pułtusk.news

autor: J K

Tagi: #MAzowiecka Marka #Super Marka #Świercze #WTZ Świeszewo

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy