REKLAMA

Data publikacji: 21 kwi 2020

Z kroniki strażackiej: 18 zdarzeń w tym 5 pożarów

Z kroniki strażackiej: 18 zdarzeń w tym 5 pożarów

W minionym tygodniu jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 18 zdarzeniach.

13 kwietnia jeden zastęp z JRG (4 ratowników) został zadysponowany do miejscowości Ponikiew gm. Pułtusk, gdzie w studni na jednej z posesji zastano martwego kota unoszącego się na powierzchni wody. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było złe zabezpieczenie studni.
Tego samego dnia do Komendy Straży Pożarnej w Pułtusku zgłosiła się kobieta, która potrzebowała pomocy. Obrączka na palcu kobiety powodowała niedokrwienie palca u prawej ręki. Strażacy rozcięli obroczkę.

14 kwietnia jeden zastęp z JRG (4 ratowników) został zadysponowany do mieszkania w budynku wielorodzinnym w Pułtusku, gdzie było podejrzenie zagrożenia życia starszego mężczyzny. Po kilku próbach wezwania domownika mężczyzna otworzył mieszkanie. Starszy mężczyzna nie wymagał udzielenia pomocy medycznej.

15 kwietnia jeden zastęp z JRG (4 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Winnica (6 strażaków) ugasiły pożar sadzy w przewodzie kominowym murowanego parterowego budynku mieszkalnego w miejscowości Glinice Wielkie gm. Winnica. Przypuszczalną przyczyną pożaru było nagromadzenie się sadzy w przewodzie kominowym.
Tego samego dnia jeden zastęp z JRG (4 strażaków) ugasił pożar komory silnika samochodu osobowego, który zaczął się palić po dachowaniu w Pułtusku na ul. Tartacznej. Kierujący pojazdem oddalił się z miejsca zdarzenia przed przybyciem Straży Pożarnej. Innych osób poszkodowanych w zdarzeniu nie było.

17 kwietnia dwa zastępy z JRG (8 strażaków) ugasiły pożar sadzy w przewodzie kominowym w parterowym budynku mieszkalnym w Pułtusku na ul. Tartacznej. Przypuszczalną przyczyną pożaru był nagromadzenie się sadzy w przewodzie kominowym.

W tym dniu strażacy zostali wezwani również do pożaru przy ul. Jana Pawła II w Pułtusku. Cztery zastępy z JRG (12 strażaków) jeden zastęp z OSP Głodowo (5 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Grabówiec (6 strażaków) ugasiły pożar parterowego budynku mieszkalnego. Osób poszkodowanych w zdarzeniu nie było. Dochodzenie w sprawie pożaru prowadzi Policja.

Jeden zastęp z JRG (5 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (6 ratowników) zostały zadysponowane do miejscowości Dzbanice gm. Pokrzywnica, gdzie na jednej z posesji zastano przygniecioną kobietę przez samochód osobowy. Po uwolnieniu kobiety Zespół Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon poszkodowanej. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia był brak zabezpieczenia samochodu na wzniesieniu.

Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) został zadysponowany do pogorzeliska po pożarze budynku mieszkalnego w Pułtusku na ul. Jana Pawła. Strażacy przelali ocieplenie stropu, z którego wydobywał się dym.

18 kwietnia
Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) ugasił pożar śmietnika kontenerowego w Pułtusku na ul. Henryka Sienkiewicza.

Info pras. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku/ foto

Tagi: #998 #bezpieczeństwo #Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku #pożar #ratowanie życia #straż pożarna #z kroniki strażackiej

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy