REKLAMA

Data publikacji: 15 kwi 2023

[WIDEO] Stadionowi "oprawcy" w Pułtusku

[WIDEO] Stadionowi "oprawcy" w Pułtusku

W sobotnie wczesne popołudnie Nadnarwianka pokonała Amatora Maszewo 1:0. Boiskowe wydarzenia nie będą raczej wspominane latami – działo się dość niewiele. Ciekawie było momentami na trybunach – po raz pierwszy od dawna na pułtuskim stadionie pojawiła się kibicowska oprawa.

O tym, że w naszym mieście uformowała się nowa grupa kibicowska wiadomo od jesieni. Pierwsze próby dopingowania młodzi fani podjęli w trakcie meczów z Makowianką i Polonią II. Z kolei podczas listopadowej gry z Wkrą Żuromin nowym wspomogli starzy pułtuscy kibice – ci sami, którzy jako grupa Kenijczycy działali prężnie kilkanaście lat temu.

Nowi fani to nastolatkowie, którzy w sobotę zebrali się w około 20 osób, oczywiście na trybunie przeciwległej do krytej. W pierwszej połowie kilka razy wspierali zespół dopingiem, również przy wykorzystaniu bębna. Po przerwie nadszedł moment kulminacyjny – około 65. minuty rozpoczęli oprawę z wykorzystanie balonów w barwach Nadnarwianki oraz materiałów pirotechnicznych.

Video niedostępne.

Trybuna przybrała kolory: niebieski, żółty i czerwony. Sam doping w trakcie drugiej odsłony był kilkukrotnie inicjowany… z trybuny krytej, skąd zaczynaną krzyczane na dwie strony przyśpiewki.

Zapewne zdarzały się mecze w Pułtusku, gdy kibice byli głośniejszy, ale to jedynie szansa (i wyzwanie) dla młodej grupy, aby rozwijać się na tym polu. Sobotę 15 kwietnia i tak wspominać będą jako ich pierwszą "oprawową".

Video niedostępne.

Tagi: #kibic #mecz #Nadnarwianka Pułtusk #piłka nożna #sport #V liga Decathlon

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy