REKLAMA

Data publikacji: 18 kwi 2024

33-lataka chciała kupić bieżnię. Została oszukana

33-lataka chciała kupić bieżnię. Została oszukana

Większość z nas lubi robić zakupy przez Internet. Szukając wyjątkowych okazji czy sprzedając niepotrzebne nam już ubrania czy inne przedmioty, które mogą jeszcze komuś posłużyć przeglądamy portale aukcyjne oraz sklepy internetowe. Jednak czasem chęć zaoszczędzenia, szybkiej sprzedaży a także nasze roztargnienie wykorzystują oszuści. Tak też było w przypadku pewnej mieszkanki Pułtuska.

Do komendy zgłosiła się pokrzywdzona 33-latka. Kobieta za pośrednictwem Internetu kupiła bieżnię elektryczną. Dokonała wpłaty kwoty blisko 900 zł na podane konto. Otrzymała uszkodzony towar, w związku z czym postanowiła go zwrócić. Do dziś nie otrzymała zwrotu gotówki ani sprawnego sprzętu.

Policja apeluje, by dokonując zakupów przez Internet, robić to z głową.

Chcąc uniknąć oszustów, należy korzystać tylko ze znanych i sprawdzonych sklepów internetowych lub portali aukcyjnych - takich, które zapewniają ubezpieczenie dokonywanych transakcji czy też proponują nam zakupy z wykorzystaniem programów ochrony kupujących. To ważne, gdyż w przypadku oszustwa na naszą szkodę, możemy starać się o zwrot poniesionych strat. Wybierając przesyłki kurierskie pobraniowe, otwierajmy zawsze przy dostawcy otrzymaną paczkę, a w przypadku niezgodności z towarem zamawianym spiszmy odpowiedni protokół. Wybierając danego sprzedawcę, warto zapoznać się z opiniami czy komentarzami, jakie wystawili mu inni kupujący. Sprawdźmy również, czy osoba lub firma, która jest sprzedawcą, otrzymała pozytywne komentarze, za przeprowadzone już transakcje.

 

Autor: kom. Milena Kopczyńska/KPP w Pułtusku

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy