Data publikacji: 27 kwi 2024

Towarek niemal bezbłędny

Nadnarwianka długo nie zachwycała, ale ostatecznie pokonała 3:0 MKS Ciechanów w 22. kolejce V ligi. Kluczowy udział w dwóch pierwszych trafieniach miał nastoletni Maciej Towarek, który jednak w końcowe obejrzał żółtą kartkę i nie zagra za tydzień przeciwko Narwi Ostrołęka.

Pułtuszczanie przystąpili do rywalizacji osłabieni. Zabrakło dwóch wiodących postaci - bramkarza Michała Przychodzkiego i napastnika Pawła Jabłońskiego, których w ostatnich dniach dopadły urazy.

Pierwsza połowa miała dość wyrównany przebieg. Więcej przy piłce byli pułtuszczanie, ale uciekający się do prostych środków Ciechanów stworzył podobną liczbę okazji.

Po przerwie coraz więcej znaczyły indywidualności, a lepszych zawodników ma dziś Nadnarwianka. Do tego Ciechanów przez blisko 25 minut musiał grać w "10" po czerwonej kartce.

Prym wśród pułtuszczan wiódł Towarek. Najpierw asystował przy golu Nico Woutersa, a niebawem został sfaulowany w polu karnym, co dało rzut karny - tego na gola zamienił Piotr Cywiński.

W końcówce wynik ustalił Patryk Cynt. Strzelił głową, a ładną asystę zaliczył Marcin Wiechowski.

Za tydzień trudny wyjazdowy mecz z Narwią.

Nadnarwianka Pułtusk - MKS Ciechanów 3:0 (0:0)