REKLAMA

Data publikacji: 25 sty 2023

W pobliżu Ciechanowa znaleziono wilka

W pobliżu Ciechanowa znaleziono wilka

Wczoraj w nocy, kilkaset metrów od Strzegowa schwytano wilka. Mieszkańcy wsi słyszeli go od dwóch dni, na miejsce wezwano myśliwych.

Myśliwi znaleźli młodego, około dwuletniego osobnika schwytanego we wnyki.

Wokół tylnych łap oraz brzucha miał zaciśniętą linkę... dookoła wykopany głęboki rów, widać jak walczył o wolność. (...) Szybka akcja policji, przedstawicieli Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie oraz pracowników Warszawskiego ZOO współpracujących ze Stowarzyszeniem dla Natury "Wilk" i udało się uwolnić go z zabójczych więzów, udzielić niezbędnej pomocy oraz przetransportować do ośrodka, gdzie będzie do siebie dochodził, choć prognozy nie są jednoznaczne i jego przeżycie nie jest jeszcze takie pewne...

Maciej Zagroba

Wilki są najbardziej aktywne wieczorem i wczesnym rankiem, w ciągu doby mogą pokonać nawet ponad 60 km. Zazwyczaj peentrują zalesione, odludne tereny, obfitujące w zwierzynę.

Przypominamy, że zakładanie wnyków w lesie jest niezgodne z prawem. Za kłusownictwo grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. O znalezieniu wnyków należy poinformować służby leśne.

fot. Facebook Maciej Zagroba

źródła: Facebook Maciej Zagroba, ibs.bialowieza.pl, lasy.gov.pl

Tagi: #Ciechanów #kłusownictwo #wilk

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy