REKLAMA

Data publikacji: 15 kwi 2024

"Uważam, że ta sytuacja jest niedopuszczalna". Oświadczenie Burmistrza Miasta Pułtusk Wojciecha Gregorczyka

"Uważam, że ta sytuacja jest niedopuszczalna". Oświadczenie Burmistrza Miasta Pułtusk Wojciecha Gregorczyka

Dzisiaj Burmistrz Miasta Pułtusk Wojciech Gregorczyk na swoim profilu Facebook opublikował oświadczenie odnosząc się w treści m.in. do toczącej się w ostatnich dniach dyskusji w przestrzeni publicznej i przyszłości gminy.

Szanowni Mieszkańcy,

chciałbym podziękować Wszystkim Wam za głosy, które otrzymałem w wyborach na burmistrza Pułtuska. Nie będę ukrywał, że końcowy wynik jest dla mnie rozczarowujący, ale szanuję demokratyczne rozstrzygnięcie i przyjmuję je.

W związku z moją determinacją na rzecz przejrzystości, uczciwości i etyki w życiu publicznym oraz jako pełniący aktualnie obowiązki Burmistrza Miasta Pułtusk chciałbym jasno wyrazić swoje stanowisko wobec toczącej się w ostatnich dniach dyskusji w przestrzeni publicznej.

Zdecydowanie potępiam wszelkie przypadki korupcji, nadużyć władzy oraz działania sprzeczne z prawem, zwłaszcza jeśli mają one związek z osobami ubiegającymi się o urząd burmistrza Pułtuska. Jak powszechnie wiadomo, jednemu z kandydatów postawiono 18 zarzutów prokuratorskich, w tym 8 bezpośrednio dotyczących naszej gminy i spółki gminnej PPUK oraz nałożono w dniu 14 listopada 2018 r. na niego prokuratorski zakaz wykonywania czynności służbowych związanych z organizacją i przeprowadzaniem postępowań o udzielanie zamówień publicznych. Obecnie, od stycznia tego roku, toczy się postępowanie sądowe przed Sądem Okręgowym w Ostrołęce w tej sprawie, a ów kandydat występuje w charakterze oskarżonego a nałożony zakaz nie został przez Sąd zniesiony. Zarówno Gmina Pułtusk, jak również spółka gminna Pułtuskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, mają status pokrzywdzonego i są reprezentowane przed Sądem przez pełnomocnika.

Taki jest stan faktyczny w tej sprawie i wszelkie inne informacje i ewentualne inne wyjaśnienia są nieprawdziwe.

Uważam, że ta sytuacja jest niedopuszczalna. Nie wyobrażam sobie, aby taki kandydat mógł piastować stanowisko burmistrza, zarówno z powodów formalno – prawnych, jak również etycznych. Mam przed oczami obrazki z ogólnopolskich mediów, które w lutym 2018 r. podawały jedno po drugim informacje o zatrzymaniu ówczesnego Burmistrza Miasta Pułtusk i pamiętam, jaki my, Mieszkańcy, przeżywaliśmy wtedy szok, wstyd i rozgoryczenie, a w niedługim czasie obowiązki burmistrza przejął komisarz. Obecnie również może do tego dojść.

Dlatego też, chciałbym zaapelować do wszystkich wyborców o rozwagę, zrozumienie sytuacji, w której się znaleźliśmy. Zbliżająca się II tura wyborów będzie miała kluczowe znaczenie dla przyszłości naszej wspólnoty. Popieram każdego kandydata, który jako burmistrz będzie kierować się zasadami uczciwości, przejrzystości oraz służby społecznej, który jest człowiekiem prawym i wobec którego nie ma żadnych wątpliwości moralnych i prawnych.

Z poważaniem,
Wojciech Gregorczyk

 

 

 

Tagi: #wybory samorządowe #Pułtusk #polityka

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy