REKLAMA

Data publikacji: 31 sty 2020

TEGO PRODUKTU NIE SPOŻYWAJ. GIS OSTRZEGA

TEGO PRODUKTU NIE SPOŻYWAJ. GIS OSTRZEGA

Z obrotu wycofano partię zarodków pszennych prażonych, wyprodukowanych przez firmę z Częstochowy, w których wykryto zbyt wysoki poziom kadmu - informuje Główny Inspektorat Sanitarny. Część partii trafiła do klientów. Kadm jest pierwiastkiem niezwykle toksycznym, w zbyt dużych ilościach szkodzi m.in. nerkom, powoduje anemię, choroby kostne (osteoporozę), zaburzenia powonienia, białkomocz.

Na podstawie badań przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu kadmu (0,340 mg/kg ± 0,019 mg/kg) w próbce produktu.

Firma KUBARA Sp. z o.o. po otrzymaniu informacji o wykrytej niezgodności poinformowała swoich klientów o zaistniałej sytuacji i konieczności zablokowania kwestionowanego produktu. Z informacji przekazanych przez producenta wynika, że produkt oznaczony datą minimalnej trwałości 10.02.2020 został wycofany z obrotu. Część partii została jednak sprzedana konsumentom. Państwowa Inspekcja Sanitarna prowadzi dalsze postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie.

Zalecenia dla konsumentów:

Produkt „Zarodki Pszenne Prażone” oznaczony datą minimalnej trwałości 10.02.2020 wskazany w komunikacie nie powinien być spożywany.

Info na podstawie komunikatu Głównego Inspektora Sanitarnego

Tagi: #2020 #31 stycznia #FACEBOOK #Główny Inspektor Sanitarny #kadm #ostrzeżenie #zagrożenia #zarodki pszenne #żywność

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy