REKLAMA

Data publikacji: 16 wrz 2020

SĄD NAD AKTOREM - "FARRAGO" NA PUŁTUSKIEJ SCENIE

SĄD NAD AKTOREM - "FARRAGO" NA PUŁTUSKIEJ SCENIE

Dzisiaj publiczność pułtuskiego teatru zobaczyła premierę sztuki “Farrago” Lidii Amejko w reżyserii Artura Bednarka, wystawioną przez grupę "Ostatni dzwonek" w ramach przeglądu konkursowego – VI Pułtuskie Teatry Amatorskie – konkurs “PTA-K”. W tytułową rolę Farrago wcielił się Łukasz Rembecki. W roli Ekscelencji mogliśmy zobaczyć Artura Bednarka. Św. Piotra zagrał Paweł Grzywacz. Dźwięk - Olga Grzywacz.

Tytułowy bohater Wiktor Farrago jest gwiazdą filmową. To życiowy nieudacznik i pijak, który ginie w wypadku samochodowym. Ekscelencja ma go osądzić, ale Farrago nie rozumie, że nie żyje. Zgadza się zapłacić mandat, chce przekupić świętego Piotra, straszy karą za zerwany kontrakt i boi się producenta. Św. Piotr występuje w roli oskarżyciela i oskarża aktora o wszystkie zbrodnie z filmów w których grał. Farrago nie może zrozumieć i nie wieży, że oskarża się go o to, co zrobiły postacie w które jako aktor się wcielał. Na wszelkie sposoby próbuje wyjaśnić, że aktor stwarza rzeczywistość na niby. Bóg jednak tego nie rozumie. Po długim wykładzie św. Piotra, Farrago zaczyna rozumieć, ze życie na niby to również życie i tak samo jak prawdziwe, możne być złe. Może przynosić ból i cierpienie. Nagle sąd nad aktorem przybiera nieoczekiwany obrót a konsekwencje okazują się zaskakujące.

Nie widziałeś premiery "Farrago"? obejrzyj teraz - kliknij link: https://youtu.be/Q_sgP3vGxcI

Grupa teatralna "Ostatni dzwonek" powstawała w roku bieżącym. Pod wpływem szalonego impetu stworzyło ją trzech mężczyzn reprezentujących sztafetę pokoleń. W przeszłości spotkali się na deskach teatralnych przy okazji realizacji innych przedsięwzięć artystycznych. Nie chcąc tracić kontaktu ze sceną i publicznością oraz chcąc realizować swoją pasję, postanowili znów połączyć siły. Wszystko po to aby spróbować pokonać tremę i zaprezentować sztukę amatorom teatru pod hasłem "amatorzy - amatorom".

Spektakle premierowe, do najbliższego piątku, codziennie o godz. 19:00 obejrzysz na żywo z pułtuskiej sceny na kanale YouTube MCKiS Pułtusk.

W środę zobaczymy kolejną premierę, tym razem w wykonaniu grupy "Starszaki" z Serocka. Wystawią sztukę Anny Kutkowskiej pt. “Milczący sfinks albo trubadur złudzenia. Rzecz o Jerzym Szaniawskim” w reżyserii Magdaleny Ważyńskiej. Na premierę on-line zapraszamy tradycyjnie, na kanał YouTube MCKiS w Pułtusku. Link do transmisji na żywo również dostępny będzie na naszej stronie www.pultusk.news od godz. 18:55.

VI Pułtuskie Teatry Amatorskie – konkurs “PTA-K” które możemy oglądać podczas tegorocznych XXIII Dni Patrona Pułtuska, są elementem projektu “Tradycje teatralne Pułtuska” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury z programu Edukacja kulturalna.

Tagi: #aktor #Artur Bednarek #Farrago #Łukasz Rembecki #Miejskie centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku #Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego #Ostatni dzwonek #Paweł Grzywacz #premiera #teatr #Tradycje teatralne pułtuska #VI Pułtuskie Teatry Amatorskie – konkurs “PTA-K” #XXIII Dni Patrona Pułtuska #youtube

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy