REKLAMA

Data publikacji: 30 mar 2020

KIEROWCY MIELI DUŻO SZCZĘŚCIA. Policja apeluje o rozwagę

KIEROWCY MIELI DUŻO SZCZĘŚCIA. Policja apeluje o rozwagę

W Karniewku wyprzedzanie na "trzeciego" mogło skończyć się tragicznie. O wielkim szczęściu mogą mówić obaj kierowcy. Policja apeluje o rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że rozważne zachowanie jest gwarancją bezpieczeństwa na drogach!

41 – letni mieszkaniec powiatu wołomińskiego jechał motocyklem BMW w kierunku Warszawy. Z przeciwnego kierunku Volkswagenem Golfem – 37 – letni mieszkaniec Makowa Mazowieckiego.

Kierujący osobówką rozpoczął manewr wyprzedzania „na trzeciego”. Nie zdążył zająć bezpiecznej pozycji w pasie ruchu i doprowadził do zderzenia. Został ukarany 500 złotowym mandatem karnym.

Brak wyobraźni, nieostrożność użytkowników dróg i łamanie podstawowych przepisów to główne przyczyny tragicznych zdarzeń drogowych. Bezpieczeństwo na drodze zależy w dużej mierze od zachowania wszystkich użytkowników. Przy dużym natężeniu ruchu, w różnych warunkach pogodowych, nawet najmniejszy błąd może doprowadzić do tragedii.

Pamiętajmy, że nieodpowiedzialna i brawurowa jazda może doprowadzić do wypadku i poważnych urazów! Na szczęście w ostatnim zdarzeniu uszkodzeniom uległy jedynie karoserie pojazdów, użytkownicy nie doznali obrażeń ciała. 

Opr. na podstawie info pras. podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku / Foto KPP Pułtusk

Tagi: #Droga #kierowca #Maków Mazowiecki #Policja #uwaga #Warszawa #wypadek

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy