REKLAMA

Data publikacji: 17 maj 2020

Jak przygotować się na wizytę u fryzjera lub kosmetyczki w czasach #covid-19?

Jak przygotować się na wizytę u fryzjera lub kosmetyczki w czasach #covid-19?

Od poniedziałku wreszcie można o siebie zadbać w profesjonalnym salonie fryzjerskim lub kosmetycznym. Wiesz jakie masz obowiązki jako klient? Jak przygotować się na taką wizytę?

Wizyta u fryzjera lub kosmetyczki to dla wielu mile spędzony czas relaksu przy kawie, herbacie i ploteczkach w czasie, gdy specjaliści pracują nad naszym wyglądem. Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego zaleca się rezygnację z serwowania napojów w salonach kosmetycznych i fryzjerskich. Ustępstwem jest serwowanie napojów wyłącznie w opakowaniach jednorazowych.

Zgodnie z wytycznymi, na wizytę należy umówić się zdalnie - telefonicznie lub za pośrednictwem systemu rejestracji on-line. Poczekalnie są wyłączone z użytku, dlatego zaleca się, aby nie zabierać do salonu osoby towarzyszącej, która miałaby na nas czekać w salonie. Chodzi o ograniczenie liczby osób. Klienci wchodzący i wychodzący z salonu powinni pamiętać o zachowaniu od siebie ostępu 2 metrów. Zaleca się wprowadzanie takiego systemu rejestracji, aby jak najmniejsza liczba klientów miała ze sobą kontakt, a czas pomiędzy kolejnymi wizytami pozwolił na zdezynfekowanie powierzchni salonu po danym kliencie, nim przyjdzie kolejny. Dlatego też, lepiej, jeśli przyjdziesz na umówioną godzinę a nie za wcześnie.

Wprowadzono zakaz używania telefonów komórkowych podczas wizyt w salonach oraz noszenia ich przy sobie.

Klient ma obowiązek przyjścia do salonu w maseczce ochronnej i w rękawiczkach jednorazowych. Jeśli nie mamy, personel salonu ma obowiązek nam je zapewnić odpłatnie lub bezpłatnie. Po wejściu do salonu powinieneś zdezynfekować ręce.

W salonie fryzjerskim klient powinien być w maseczce. Może ją zdjąć tylko na czas zabiegu, jeśli dotyczy on zasłoniętego obszaru twarzy.

Fryzjer czy kosmetyczka mogą odmówić nam wizyty w kilku przypadkach:

• jeśli występują u nas objawy wskazujące na chorobę zakaźną,

• jesteśmy w trakcie odbywania obowiązkowej izolacji lub kwarantanny,

• zamieszkujemy z osobą, która jest poddana obowiązkowej izolacji lub kwarantannie,

• w ciągu tygodnia mieliśmy kontakt z osobą podejrzaną o zakażenie, zachorowanie lub skierowaną do izolacji. 

Dla bezpieczeństwa personelu oraz osób przebywających w salonie, nie zatajaj takich informacji.

Jeśli chcesz skorzystać z usługi oczyszczania twarzy w salonie kosmetycznym w tym przypadku na czas wykonania zabiegu możesz zdjąć maseczkę. W zaleceniach bowiem jest wyraźna informacja, że klient ma zasłaniać usta i nos o ile jest to możliwe, biorąc pod uwagę rodzaj wykonywanego zabiegu.

W gabinecie kosmetycznym w tym samym czasie może przebywać tylu klientów, ile jest stanowisk do ich obsługi. Jeżeli mamy 3 stanowiska do manicure i kolejne 3 do pedicure, wówczas w salonie może przebywać maksymalnie 6 klientów w tym samym czasie.

Rekomenduje się używanie jednorazowych okryć, ręczników, podkładów i peleryn. Jeśli nie ma takiej możliwości należy je zmieniać po każdym kliencie i uprać w temperaturze 60 stopni C z użyciem detergentu.

Fryzjer powinien nosić rękawiczki (jeśli rodzaj wykonywanej usługi na to pozwala), zasłaniać usta i nos np. poprzez maseczki). Dla zwiększenia bezpieczeństwa pracownicy mogą dodatkowo zastosować gogle ochronne lub przyłbice.

Zalecane jest, aby zastąpić przybory, narzędzia czy akcesoria wielokrotnego zastosowania przyborami jednorazowymi. Z wyłączeniem narzędzi, które można poddać sterylizacji.

Należy zachować odległość co najmniej 1,5 m. między poszczególnymi stanowiskami pracy. Jeśli nie ma takiej możliwości, należy postawić przepierzenie, ściankę lub inne ekrany ochronne pomiędzy stanowiskami. Dodatkowe przepierzenia można zastosować na stanowiskach manicure, aby oddzielić personel od klienta. Przepierzenie powinno umożliwić przełożenie dłoni.

Opr. na podstawie informacji GiS.

Tagi: #18 maja #covid #jak przygotować się na wizytę u fryzjera #koronawirus #salony fryzjerskie i kosmetyczne otwarte od 18 maja #wizyta u fryzjera #wizyta u kosmetyczki #zalecenia dla fryzjerow #zalecenia dla kosmetyczek

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy