REKLAMA

Data publikacji: 1 mar 2024

,,Gratulujemy! Wygrałeś!" Nagrodą będzie wyczyszczenie twojego konta bankowego

,,Gratulujemy! Wygrałeś!" Nagrodą będzie wyczyszczenie twojego konta bankowego

Policjanci z pułtuskiej komendy przestrzegają przed oszustwem na wygraną w konkursie. Przestępcy działają bez żadnych skrupułów, nie mają wyrzutów sumienia z tego powodu, że często przejmują konta, pozyskują dane wrażliwe i kradną oszczędności życia swej ofiary. Cel jest jeden, łatwo się wzbogacić. Nie daj się naciągnąć!

W ostatnim czasie odnotowano wzrost przypadków działania oszustów metodą na wygraną w konkursie. Dziś zawiadomienie w tej sprawie złożyła kolejna mieszkanka powiatu pułtuskiego, od której wyłudzone zostały dane jej karty kredytowej, przez co kobieta straciła ponad 23 tys. zł. Oszuści podszyli się pod jej znajomą, która jak się okazuje też miała zhakowanie konto i za pośrednictwem komunikatora Messenger nakłonili ją do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez znaną sieć sklepów z meblami i artykułami dekoracyjnymi. Ww. myślała, że wygrała nagrodę 2500 zł i miała przesłać dane do jej przyjęcia. W tym celu poproszono ją o podanie numeru konta bankowego i danych z karty kredytowej. Pokrzywdzona wysłała zdjęcie karty, w konsekwencji oszust wykonał dziewięć przelewów oraz uzyskał kredyt powodując straty w wysokości ponad 23 tysiący złotych.

 

Prosimy raz jeszcze! Wykażmy się większą rozwagą! Bądźmy czujni i nie ufajmy każdemu e-mailowi, telefonowi lub wiadomości tekstowej! Czytajmy dokładnie otrzymywane wiadomości, a w sytuacjach wymagających podania kodów lub danych wrażliwych zawsze telefonicznie skontaktujmy się z proszącym nas o to "znajomym"!

 

Autor: kom. Milena Kopczyńska/KPP w Pułtusku

Źródło: mazowiecka.policja.gov.pl

autor: J K

Tagi: #Policja #oszustwo #wygrana #Pułtusk #wiadomości

REKLAMA

miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy