REKLAMA

Data publikacji: 6 cze 2020

GRANAT MOŹDZIERZOWY NA POSESJI W PSARACH

GRANAT MOŹDZIERZOWY NA POSESJI W PSARACH

Odnalezione dziś groźne powojenne pozostałości trafiły w ręce wojskowych saperów. Do czasu przyjazdu żołnierzy teren, jak i sam pocisk, zabezpieczali pułtuscy policjanci.

Pomimo upływu wielu lat, na obszarze całej Polski odnajdywane są często niebezpieczne „pamiątki” z okresu II wojny światowej. Nasza ziemia skrywa jeszcze sporo różnego rodzaju niewybuchów, które są wydobywane przez poszukiwaczy militariów czy przy okazji prowadzonych prac budowlanych. I tak też było dzisiaj.

Na terenie prywatnej posesji położonej w Psarach, podczas prac ziemnych, wykopany został granat moździerzowy. Groźny niewybuch został zabezpieczony przez policjantów Grupy Minersko - Pirotechnicznej z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku a następnie przekazany wojskowym saperom z Nowego Dworu Mazowieckiego.

Pamiętajmy, że znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno pod żadnym pozorem dotykać, ani tym bardziej przenosić czy rozbrajać. Miejsce, w którym znaleziono niebezpieczny przedmiot, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia nawet do kilkuset metrów.

Tekst: podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku/Foto KPP w Pułtusku

Tagi: #granat #II wojna światowa #niewybuch #policja Pułtusk #znaleziono granat w Psarach

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy