REKLAMA

Data publikacji: 8 cze 2020

#GaszynChallenge dla Wojtusia. Nominowani strażacy z powiatu pułtuskiego

#GaszynChallenge  dla Wojtusia. Nominowani strażacy z powiatu pułtuskiego

Strażacy z OSP Drwały już dołączyli do ogólnopolskiej akcji ##GaszynChallenge i siepomaga.pl. Trwa walka o życie małego Wojtusia. Nominowali tym razem: strażaków z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Pułtusku, Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku, strażaków z OSP Pniewo KSRG i OSP Głodowo

Wojtek Howis cierpi na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Nie może oddychać bez respiratora, a większość życia spędził na oddziałach intensywnej terapii. Szansą dla chłopca jest terapia genowa. Jej koszt to około 9 mln złotych. Do końca zbiórki został niecały miesiąc, a akcja nadała tempa zbiórce. Niespełna kilka dni temu brakowało jeszcze ponad milion złotych. Dziś już brakuje 40 tys. zł. Kwota cały czas zmienia się.

Video niedostępne.

Na czym polega akcja #GaszynChallenge?

Zasady są bardzo proste, osoby nominowane muszą wykonać 10 pompek. Jeżeli wykonają ćwiczenie, wpłacają minimum 5 zł, jeżeli nie, wpłacają minimum 10 zł na konto Wojtusia. Osoby nominowane mają 48 godzin na wykonanie zadania i mogą nominować minimum 3 osoby. (https://www.siepomaga.pl/gaszynchallenge)

Wyzwanie jest nagrywane i publikowane w sieci. Pieniądze wpłacane są na siepomaga.pl Zebrane pieniądze trafiają na konto małego Wojtusia, który wymaga natychmiastowego leczenia.

Mamy bardzo dużo pieniędzy do zebrania i bardzo mało czasu, żeby powstrzymać SMA. Proszę, pomóż ratować mojego synka… Wojtuś potrzebuje leku za ponad 9 milionów złotych! – apelują rodzice półtorarocznego chłopczyka.

W akcji #gaszynchallenge uczestniczą strażacy z OSP i PSP z całej Polski, a także inne służby.

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy