REKLAMA

Data publikacji: 16 lip 2020

DO POLSKI TRAFIŁ EZATEN. TEN DOPALACZ MOŻE ZABIĆ!

DO POLSKI TRAFIŁ EZATEN. TEN DOPALACZ MOŻE ZABIĆ!

Bardzo niebezpieczny narkotyk pojawił się na terenie naszego kraju. Jest szczególnie niebezpieczny ze względu na jego właściwości toksyczne oraz dużą siłę działania – przyjmuje się, że jest 60 razy mocniejszy niż morfina. Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed oferowanym jako "dopalacze" narkotykiem o nazwie ezaten.

W ostatnim czasie, został wykryty po raz pierwszy na terenie Polski nowy, bardzo niebezpieczny narkotyk – należący do grupy opioidów – pod nazwą etazen. Był oferowany jako „dopalacz” na terenie Łodzi w postaci szarego proszku o wysokim stężeniu (czysta substancja). Narkotyk ten, będący zamiennikiem heroiny lub fentanylu, może również przybierać postać suszu do palenia, liquidu do e-papierosa oraz sprayu donosowego. Opioid ten jest szczególnie niebezpieczny ze względu na jego właściwości toksyczne oraz dużą siłę działania – przyjmuje się, że jest 60 razy mocniejszy niż morfina.

Osoba po użyciu opioidów:

Osoba po użyciu opioidów wymaga w ramach pomocy przedlekarskiej:

Główny Inspektor Sanitarny informuje o niebezpieczeństwie związanym z użyciem nowych narkotyków (zwanych popularnie „dopalaczami). Produkty sprzedawane jako tabletki, proszki, ziołowe lub plastyczne mieszanki, jak również liquidy do palenia czy spraye, często zmieniają skład i stężenie. Użytkownicy często nie są świadomi jakie substancje spożywają, co powoduje trudności w ratowaniu zdrowia i życia przez służby medyczne.

Źródło i foto: Główny Inspektorat Sanitarny

Tagi: #dopalacze #Główny Inspektor Sanitarny #narkowyki #niebezpieczne dopalacze #ostrzeżenie #uwaga #zdrowie

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy