REKLAMA

Data publikacji: 2 gru 2023

Andrzejkowa Potańcówka z muzyką ludową w Drwałach [FOTO]

Andrzejkowa Potańcówka z muzyką ludową w Drwałach [FOTO]

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi zorganizował wyjątkowe wydarzenie, którego celem było kultywowanie tradycji ludowych, wymiana doświadczeń między regionami, a także dobra zabawa!

W piątek 1 grudnia 2023 roku odbyła się Andrzejkowa Potańcówka z muzyką ludową. Hacjendę w miejscowości Drwały gm. Zatory odwiedziło kilku znanych muzyków ludowych, którzy zaprezentowali swoje umiejętności lokalnej społeczności. Do tańca przygrywała kapela ,,Dziki Sad" z Marcinem Drabikiem oraz Kapela Mazowiecka.

Do wspólnej nauki i zabawy zostały zaproszone także: Zespół Pieśni i Tańca “Wyszków” oraz ,,Bez Wianka'' z Ostrowii Mazowieckiej a także Zespół „Oberek” z Wyszkowa. Uczestnicy mieli okazję nauczyć się tańców kurpiowskich tj. oberek, polka, walczyk  czy polka galopka.

Była to świetna okazja, aby poznać kulturę ludową Kurpi z różnych regionów, uczestnicy poznali również ciekawostki na temat historii, tradycji i zwyczajów andrzejkowych na Kurpiach. W końcu Drwały to region Kurpi Białych, więc region bogaty w tradycję i kulturę ludową.

Hacienda, w której odbywało się wydarzenie, to idealne miejsce na tego typu zabawę. Sala zaaranżowana jest w stylu starej stodoły. Chwilę po godz. 19:00 hacjenda wypełniła się po brzegi i do północy trwała huczna zabawa. Każdy, kto chciał, mógł tego dnia uczestniczyć w zabawie a informacja była szeroko promowana w lokalnych mediach.
To, co tego wieczora wzbudzało zachwyt obserwatorów to fakt, jak dobrze mogą bawić się osoby z różnych pokoleń. Na sali ludowe tańce tańczyli zarówno nastolatkowie, osoby dorosłe a także seniorzy.

Wydarzenia zostało zorganizowane przez Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi oddział w Pułtusku. Inicjatorem wydarzenia był pułtuszczanin Janusz Pawlak- koordynator biura regionalnego NIKiDW

fot. Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi

autor: J K

Tagi: #Andrzejki #Drwały #Kurpie #Tańce ludowe #Zatory

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy