Data publikacji: 6 kwi 2023

Pierwsze spotkania ligowe młodzieży FUKS PUŁTUSK

Pierwszy weekend kwietnia to też inauguracja wiosennych rozgrywek dla wszystkich kobiecych drużyn piłkarskich z Pułtuska. Piszemy wszystkich, ponieważ po raz pierwszy w historii FUKS Pułtusk reprezentują w oficjalnych rozgrywkach ligowych trzy drużyny. A to nie wszystko, bo ruszyły już treningi dla najmłodszych dziewcząt. Trzy spotkania ostatniej soboty miały zupełnie różny przebieg.

Jako pierwsze na boisko wybiegły trampkarki, które w meczu z Sokołem Nasielsk zagrały świetną pierwszą połowę, jednak mimo wielu stworzonych okazji nie przypieczętowaną bramką. W drugiej połowie chłopcy z Nasielska byli skuteczniejsi i strzelili dwa razy celnie, ustalając wynik. W drużynie mieliśmy udany debiut Karoliny Jaworskiej. Dziewczyny zagrały z dużym zaangażowaniem i jak podkreślili kibice, chcielibyśmy oglądać taką determinację w działaniach w każdym meczu.

FUKS Pułtusk zagrał w składzie:

Oleś, Kamińska, Żuk, Pikora, Krawczyk, Jaworska, Chimkowska, Czarnecka, Ziółek, Śliwińska, Kiela, Horn, Makowska, Gawęda

Trenerzy: Łukasz Załęski, Szymon Boligłowa

Drugi mecz Fuksiarek był dziełem orliczek trenerki Moniki Brzozowskiej. W debiutanckim starciu dziewczyny pokazały pazur i w szalonym meczu zremisowały z drużyną z Makowa, strzelając aż 10 bramek. Dziewczyny napotkały oprócz przeciwnika także trudne warunki do gry w postaci grząskiego boiska, więc charaktery były tego dnia przetestowane do maksimum.

Ciecierska, Dąbrowska, Dziubińska, Modelska, Nalewajk, Nizielska, Ostrowska, Robaczek, Szymańska, Twardowska

Trenerzy: Monika Brzozowska, Szymon Boligłowa

Drużyny wspiera Miasto i Gmina Pułtusk.

Sobotę zakończyły seniorki wyjazdowym wygranym 0:4 meczem z AZS Uniwersytet Warszawski.

Zapraszamy na treningi piłkarskie wszystkie zainteresowane dziewczęta z roczników 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018