/Rozsądna decyzja w sprawie Dni Mateusza

Rozsądna decyzja w sprawie Dni Mateusza

Dzisiaj podczas konferencji prasowej zastępca burmistrza Mateusz Miłoszewski przedstawił wstępny program tegorocznych obchodów Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza. Oczywiście, ze względu na pandemię będą one miały zupełnie inną formę – jak wielu z nas zapewne domyślało się już od dawna.

W tym roku nie będzie dużych koncertów – po pierwsze, wiąże się to z ryzykiem rozprzestrzenienia wirusa, po drugie – nikt nie jest w stanie określić dzisiaj, czy za dwa tygodnie nie pojawią się kolejne obostrzenia, które uniemożliwią realizację koncertów a tak duże przedsięwzięcia wymagają organizacji na kilka tygodni przed wydarzeniem.

UWAGA!- Będą transmisje NA ŻYWO

Mimo takiej sytuacji, mamy również pozytywne informacje. Większość ważniejszych wydarzeń będzie transmitowana on-line na portalu YouTube Gminy Pułtusk, MCKiS a także na stronie i profilach społecznościowych naszych skromnych mediów PułtuskNEWS.

Nie zabraknie głębokich przeżyć duchowych

podczas Uroczystej Mszy Świętej o błogosławieństwo Boże dla mieszkańców Ziemi Pułtuskiej koncelebrowanej przez bpa Mirosława Milewskiego. W tym roku będziemy również dziękować za plony wspólnie z rolnikami z gminy Pułtusk – transmisja on-line 20 września 2020 r. o godz. 12:00 na YouTube Gminy Pułtusk. Poprzednią transmisję podczas Rezurekcji obejrzało 3500 osób.

Przed nami także wiele wzruszeń oraz dobrego humoru

„Tradycje teatralne Pułtuska”  VI Pułtuskie Teatry Amatorskie – Konkurs „PTA-K” to znana wszystkim, wspaniała inicjatywa Miejskiego Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku w której pułtuszczanie prezentują sztuki teatralne. Podczas oglądania spektakli trudno uwierzyć, że aktorzy nie są profesjonalistami – poziom gry aktorskiej jest bardzo wysoki. Już od 14 do 18 września 2020 r. codziennie o godzinie 19:00 można przenieść się w inny świat oglądając transmisje on-line ze spektakli na portalu YouTube Miejskiego Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku. Poniżej link do jednego ze spektakli ubiegłorocznej edycji:

Dla miłośników historii i ciekawostek

Muzeum Regionalne w Pułtusku wraz z portalem PułtuskNEWS realizuje cykl filmowy pt. „Pułtusk przez wieki” w którym przybliżamy historię miasta Pułtusk. Gospodarzem programu jest niezawodna Monika Żebrowska. Wśród gości nie zabraknie takich ekspertów jak (kolejno) Jakub Affelski, Beata Jurkiewicz, Dorota Stabrowska, prof. Radosław Lolo czy Sylwia Słojkowska – Affelska. Wspólnie przeprowadzimy Was przez historię jakiej jeszcze zapewne nie mieliście okazji poznać. Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci. W związku z projektem, 17 września 2020 r. odbędzie się briefing prasowy Burmistrza Miasta Pułtusk oraz Muzeum Regionalnego nt. realizacji cyklu filmowego oraz przedpremierowa prezentacja szóstego odcinka pt.: „Bitwy pod Pułtuskiem w epoce napoleońskiej”. Cały projekt dostępny na naszym kanale YouTube. Za nami już 2 odcinki. Link do pierwszego odcinka poniżej:

Emocje sportowe gwarantowane

Nie zabraknie także emocji sportowych, przed nami: Mały Bieg Mateuszowy, Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Księdza Infułata, Turniej Deblowy Tenisa Ziemnego o puchar Burmistrza Miasta Pułtusk, Rodzinny Rajd Rowerowy, Regaty kajakowe, Zawody dla dzieci na terenie SKATEPARKU a także 19 września 2020 r. Mecz piłki nożnej IV ligi seniorów MLKS Nadnarwianka – KS Łomianki transmitowany na kanale YouTube Gminy Pułtusk. To już kolejny mecz transmitowany on-line. Mecze cieszą się dużym zainteresowaniem wśród kibiców-internautów. Jakość transmisji można sprawdzić pod linkiem:

Podczas tegorocznych obchodów odbędzie się też finisaż wystawy planszowej pt. „140-lecie OSP Pułtusk. 120-lecie Orkiestry Dętej OSP Pułtusk – transmisja on-line, Wystawa (on-line) – „Wyścig po historię”. Będziemy mogli również nieść pomoc naszym bliźnim poprzez pobór krwi którego organizatorem będzie Klub HDK PCK „Kropla Życia” w Pułtusku.

Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku, jeśli wszystko wróci do normy będziemy mogli hucznie świętować Dni Patrona Miasta św. Mateusza a zespoły, które zostaną zaproszone przez włodarzy dostarcza nam emocji, które wynagrodzą nam ten trudny rok.