REKLAMA

Data publikacji: 20 kwi 2024

VIII edycja Przeglądu Małych Form Teatralnych ,,Dzień Teatru w Dwójce”

VIII edycja Przeglądu Małych Form Teatralnych ,,Dzień Teatru w Dwójce”

W Zespole Szkół Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku, 18 kwietnia 2024 r., pod hasłem “Zaczarowany świat”, odbył się VIII Przegląd Małych Form Teatralnych ,,DZIEŃ TEATRU W DWÓJCE”. Umiejętności aktorskie i swoje talenty prezentowali uczniowie klas I-III szkół podstawowych z terenu gminy Pułtusk.

Wszystkie przedstawienia oceniało jury w składzie: Izabela Sosnowicz-Ptak – Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku, Beata Gemza – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pułtusku, Bożena Potyraj – Dyrektor Pułtuskiej Biblioteki Publicznej im. Joachima Lelewela i Andrzej Popowicz – Dyrektor Muzeum Regionalnego w Pułtusku.

Zwycięzcami Przeglądu zostały ex aequo – “ZACZAROWANE CZWÓRECZKI” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku za spektakl “Jesteś moją bajką” i „NADNARWIAŃSKIE CUDAKI” z Zespołu Szkół Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Pułtusku za spektakl „W zaczarowanej krainie Pana Kleksa”.

Jury miejsce II przyznało : „KLAUDYNKOM” z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Klaudyny Potockiej za przedstawienie „O wilku, który trafił do baśniowego lasu”.

III miejsce ex aequo zajęły : „DZIECIAKI Z TEATRALNEJ PAKI” z Publicznej Szkoły Podstawowej im. bł. Jana Pawła II w Płocochowie z przedstawieniem „Kopciuszek” i „TRÓJWYMIAROWI” z Publicznej Szkoły Podstawowa nr 3 w Pułtusku za przedstawienie „Jeśli tylko księgę otworzysz”.

Nagrodę specjalną za grę aktorską jury przyznało Michalinie Zarębie z Publicznej Szkoły Podstawowej
Nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku.

Burmistrza Miasta Pułtusk podczas wydarzenia reprezentowała Maria Wodzyńska – Kierownik Samodzielnego Referatu Edukacji.

Gratulujemy wszystkim aktorom-amatorom i życzymy kolejnych sukcesów artystycznych!

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy