REKLAMA

Data publikacji: 16 lut 2024

Znamy kandydatów do Rady Powiatu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości [WIDEO]

Znamy kandydatów do Rady Powiatu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości [WIDEO]

W piątek (16 lutego 2024 r.) w sali Cechu Rzemiosł Różnych odbyła się konferencja prasowa, na której premier Henryk Kowalczyk zaprezentował kandydatów do Rady Powiatu z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Prezentacja kandydatów odbyła się w kolejności wg. okręgów wyborczych. Poseł Ziemi Pułtuskiej powiedział kilka zdań o każdym z kandydatów.

Okręg nr 1 - Gmina: Świercze, Gzy

1. Malgorzata Chelstowska

nauczyciel historii, wos-u w Szkołach Podstawowych w Świerczach i Strzegocinie. Rodowita mieszkanka Gminy Świercze

- Radna Rady Gminy 2010-2014, Przewodnicząca Komisji Zdrowia, Oświaty i Spraw Społecznych

- Radna Rady Powiatu - 2014-2018

- Radna Rady Powiatu -2018-2024-Przewodnicząca Komisji Polityki Regionalnej

 

2. Dariusz Raźniewski

Żonaty, posiada wykształcenie wyższe techniczne oraz studia podyplomowe w zakresie administracji. Zamieszkuje na terenie gminy Świercze od urodzenia, obecnie w miejscowości Wyrzyki. Pracuje w Urzędzie Gminy Świercze od 23 lat. Na początku na stanowisku informatyka, później zarządzanie kryzysowe i ewidencja ludności. Obecnie od 14 lat na stanowisku Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego. Z racji wykonywanej pracy nie są mu obce sprawy samorządu gminnego jak i powiatowego oraz problemy i potrzeby mieszkańców.

 

3. Roman Niesłuchowski

Żonaty, 2 dzieci. Rolnik prowadzący średniej wielkości gospodarstwo we wsi Grochy-Imbrzyki. Wieloletni sołtys wsi.

 

4. Ewa Pilińska

Mężatka, dwójka dzieci. Z zawodu ekonomistka, mieszkanka gminy Gzy.

 

5. Rafał Niesłuchowski

Żonaty, dwie córki, wykształcenie wyższe kierunkowe ochrona środowiska. Wspólnie z żoną Dorotą prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 105 ha, uzyskali tytuł mistrza województwa mazowieckiego konkursu AGROLIGA 2021 w kategorii Rolnicy. Przedstawiciel Gminy Świercze w Izbach Rolniczych od 2015 roku Sołtys wsi Bylice od 2015 roku.

Okręg nr 2 Gmina: Pokrzywnica, Winnica

 

1. Paweł Kowalczyk

Żonaty, dwóch synów. Mieszkaniec gminy Winnica. Pracuje jako informatyk. Członek zarządu Uczniowskiego Klubu Sportowego „Lider Winnica". Wieloletni prezes zarządu Stowarzyszenia „Nasza Winnica"

 

2. Ewa Lewandowska

Od 22 lat szczęśliwa żona i mama dwóch córek. Od 20 lat razem z mężem prowadzę gospodarstwo rolne. Z wykształcenia technik ekonomista. Sołtys wsi Łępice od 5 lat.

Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Łępicach Wesołe Dziewczyny

 

3. Anna Skok

Główna księgowa, obecnie na emeryturze. Mieszkanka Dzierżenina gm. Pokrzywnica. Dwójka dzieci.

 

4. Zenon Wiadrowski

Mieszkaniec Kępiastego, gm. Pokrzywnica. Od 2015 roku sołtys wsi. Od 2018r. radny gminy. Emeryt. Organizator spotkań historyczno- patriotycznych dla dorosłych i młodzieży. Uczestnik rekonstrukcji historycznych. Pielęgnuje tradycje, wraz z żoną Teresą dba o pomniki. Ojciec trójki dzieci i posiadacz 4 wnuków.

 

5. Dariusz Kozłowski

Rolnik zamieszkujący we wsi Powielin gm. Winnica. Żonaty, troje dorosłych dzieci.

Okręg nr 3 Gmina: Obryte, Zatory

 

1. Mirosław Barszcz

Związany ze służbami finansowymi i samorządowymi. Społecznik. Wieloletni radny różnych szczebli. W I kadencji kształtowania się samorządu radny Rady Gminy, w ostatniej radny Rady Powiatu, przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa.

 

2. Marcin Król

Wraz z żoną prowadzi gospodarstwo rolne, ojciec 5-ciorga dzieci. Sołtys wsi Mystkówiec-Szczucin. Absolwent SGGW w Warszawie, obecnie student 4 roku Wyższej Szkoły Kadr Menedżerskich na wydziale administracja. Członek Mazowieckiej Izby Rolniczej (2 kadencja). Od 9 lat w prezydium Rady Rodziców przy Zespole Szkolno-przedszkolnym w Pniewie. Rycerz Świętego Jana Pawła II w Chorągwi w Pniewie.

 

3. Magdalena Lusa

Mężatka, jedno dziecko. Uzyskała tytuł inżyniera na SGGW w Warszawie na wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji. Od 2006 r. mieszkanka Psar. Od września 2023r. wicedyrektor szkoły ponadpodstawowej w Serocku. Interesuje się kulturą, historią i tradycją, a także szeroko pojętą gastronomią.

 

4. Paweł Falba

Wykształcenie wyższe w kierunku pedagogika społeczno- wychowawcza. Od 30 lat pracownik DPS-u Obryte, Radny Gminy Obryte od 2010r. (3 kadencje).

 

5. Katarzyna Skowrońska

Mężatka, dwoje dzieci. Od 15 lat pracownik banku. Prywatnie interesuje się książką, sportem-basen oraz spacery. Chętnie udziela się w wolontariacie na rzecz pomocy innym osobom wolontariat pracowniczy.

Okręg nr 4 - Gmina: Pułtusk

 

1. Krystyna Estkowska

Mężatka, 3 dorosłe córki. Radna Powiatowa przez wszystkie kadencje funkcjonowania powiatu. Długoletnia dyrektor Zespołu Szkół nr 2 z oddziałami integracyjnymi w Pułtusku-Popławy.

 

2. Krzysztof Łachmański 

Żonaty. Dwoje dzieci. Wieloletni dyrektor PSP nr 4 w Pułtusku. Radny Rady Powiatu. Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Wspólnota Polska.

 

3. Pawel Brodzki

Absolwent warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego, pedagog, menadżer sportu i trener I klasy piłki nożnej z licencją UEFA A. Nauczyciel w szkole Podstawowej nr 4 w Pułtusku. Wieloletni zawodnik a następnie trener MLKS Nadnarwianka. Założyciel UKS Młode Orły Nadnarwianki, w którym obecnie pełni funkcje prezesa oraz trenera koordynatora. Radny Powiatowy obecnej kadencji.

 

4. Kamil Grabowski

Pułtuszczanin. Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pułtusku. Żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Ratownik Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dyplomowany nauczyciel i wieloletni piłkarz Pułtuskiej Nadnarwianki.

 

5. Ewa Bochenek

Emerytowana nauczycielka języka polskiego. Przez 13 lat pełniła funkcję dyrektora PSP im. Bł. Jana Pawła II. Mężatka, dwoje dorosłych dzieci.

 

6. Grzegorz Sakowski

Urodzony w Gdańsku. Absolwent Wyższej Szkoły Humanistycznej w Pułtusku o kierunku pedagogika. Żonaty, dwoje dzieci. Obecnie pracuje w ZSCKR w Golądkowie jako nauczyciel przepisów ruchu drogowego. Dodatkowo spełnia się jako żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej.

 

7. Justyna Ostrowska

Mężatka, matka 3 dzieci. Wieloletni pracownik Urzędu Miejskiego w Pułtusku. Obecnie funkcjonariusz służb mundurowych.

 

8. Wojciech Zrayko

Absolwent Akademii Sztuki Wojennej, podoficer Wojska Polskiego. Prezes Klubu Inteligencji Katolickiej Ziemi Pułtuskiej, członek zarządu Związku Towarzystw Gimnastycznych „Sokół" w Polsce, członek Honorowego Komitetu Poparcia Marszu Niepodległości. Pracował jako ekspert w MSWiA a także zasiadał w Radzie Doskonalenia Systemu Oświaty. Zawodowo obsługiwał jednostki samorządu terytorialnego w firmie consultingowej. Wyróżniony Medalem Pro Patria przez szefa UdsKiOR.

 

9. Danuta Dublewska 

Emerytowany nauczyciel Szkoły Podstawowej w Przemiarowie.

 

10. Damian Jaworski

Pułtuszczanin. Wykształcenie wyższe na kierunku administracja publiczna. Urzędnik na stanowisku specjalisty do spraw kontroli w Zarządzie Oczyszczania Miasta Stołecznego Warszawy. Od 2011 roku naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Pułtusku, gdzie oprócz kierowania jednostką operacyjno-techniczną zajmuje się pozyskiwaniem środków finansowych na realizacje różnego rodzaju inwestycji w OSP.

autor: J K

Tagi: #PiS #powiat pułtuski #wybory samorządowe 2024 #polityka

REKLAMA

miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy