REKLAMA

Data publikacji: 4 kwi 2023

ZDERZENIE Z CIĘŻARÓWKĄ KLESZEWIE. 5 OSOBOWA RODZINA TRAFIŁA DO SZPITALA

ZDERZENIE Z CIĘŻARÓWKĄ KLESZEWIE. 5 OSOBOWA RODZINA TRAFIŁA DO SZPITALA

Brak umiejętności, nieodpowiedzialność kierowcy, nieznajomość przepisów ruchu drogowego i zmienne warunki pogodowe – te czynniki mogły mieć wpływ na to, że doszło do groźnego zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i ciężarówki w Kleszewie. Policjanci ustalają dokładne okoliczności i przyczyny zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę (02.04) około godziny 16:00 na skrzyżowaniu w Kleszewie. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierujący pojazdem ciężarowym 31-letni obywatel Turcji nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem marki Opel Astra. Na skrzyżowaniu doszło do zderzenia tych dwóch pojazdów. Osobówką podróżowała pięcioosobowa rodzina pochodząca z Ukrainy. W wyniku zdarzenia do szpitala trafiło pięć osób w tym troje dzieci.

Pułtuscy policjanci przypominają!

Największy problem z nieustąpieniem pierwszeństwa przejazdu występuje na skrzyżowaniach. Kierowcy często na skutek paraliżującego stresu, nie dostrzegają nieoznakowanych skrzyżowań równorzędnych, źle ustalają kolejność przejazdu na skrzyżowaniach, czy też nie potrafią dostosować swojego zachowania do dynamicznie zmieniającej się sytuacji na drodze. Pamiętajmy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do skrzyżowania, jest obowiązany:

  • zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pojazdowi nadjeżdżającemu z prawej strony, a jeżeli skręca w lewo – także jadącemu z kierunku przeciwnego na wprost lub skręcającemu w prawo. Wymienionego przepisu nie stosuje się do pojazdu szynowego, który ma pierwszeństwo w stosunku do innych pojazdów, bez względu na to, z której strony nadjeżdża. Kierującemu pojazdem zabrania się wjeżdżania na skrzyżowanie, jeżeli na skrzyżowaniu lub za nim nie ma miejsca do kontynuowania jazdy.

Autor: sierż. Renata Soból

Foto OSP Głodowo profil Facebook

Tagi: #Policja #wypadek

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy