REKLAMA

Data publikacji: 23 gru 2023

Z KRONIKI STRAŻACKIEJ

Z KRONIKI STRAŻACKIEJ

W minionym tygodniu jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 29 zdarzeniach.

3 sierpnia

POŻAR TRANSFORMATORA W PRUSINOWICACH

Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Świercze (5 strażaków) zostały zadysponowane do pożaru transformatora w miejscowości Prusinowice gm. Świercze. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Straży Pożarnej zastano iskrzący transformator. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu przybycia Pogotowia Energetycznego.

5 sierpnia

POŻAR SAMOCHODU

Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) ugasił pożar samochodu osobowego na prywatnej posesji w miejscowości Witki gm., Pokrzywnica. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

POŻAR WIEŻY CIŚNIEŃ

Trzy zastępy z JRG (8 strażaków) ugasiły pożar wieży ciśnień na terenie byłej jednostki wojskowej w Pułtusku przy ul. Al. Wojska Polskiego. Przypuszczalną przyczyną pożaru było podpalenie.

POŻAR SUCHEJ TRAWY

Jeden zastęp z JRG ( 4 strażaków) ugasił pożar suchej trawy i krzewów w Pułtusku na ul. Rybitew. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

POŻAR KONTENERÓW

Jeden zastęp z OSP Przewodowo (5 strażaków) ugasił pożar big baga na plastikowe znicze i kontenera PCK przy cmentarzu w miejscowości Przewodowo Poduchowne gm. Gzy. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

6 sierpnia

WYPADEK W KLUKOWIE

Jeden zastęp z JRG (4 ratowników) i jeden zastęp z OSP Świercze (5 ratowników) usunęły skutki wypadku samochodu osobowego z ciężarowym w miejscowości Klukowo gm. Świercze. W zdarzeniu odnotowano jedną osobę poszkodowaną. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu.

WYPADEK NA UL. WYSZKOWSKIEJ

Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) usunęły skutki wypadku dwóch samochodów osobowych w Pułtusku na ul. Wyszkowskiej. W zdarzeniu odnotowano jedną osobę poszkodowaną. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia była utrata kontroli na pojazdem.

POŻAR ZBOŻA W OLSZAKU

Dwa zastępy z JRG (8 strażaków) i jeden zastęp z OSP Głodowo (5 strażaków) zostały zadysponowane do pożaru zboża w miejscowości Olszak gm. Pułtusk. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Straży Pożarnej zastano wypaloną słomę na pow. ok. 0,02 ha. Obecny na miejscu właściciel ugasił pożar przed przybyciem Straży Pożarnej. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

7 sierpnia

WYPADEK W GZOWIE

Dwa zastępy z JRG (7 ratowników) i jeden zastęp z OSP Pokrzywnica (4 ratowników) usunęły skutki wypadku dwóch samochodów osobowych w miejscowości Gzowo gm. Pokrzywnica. W zdarzeniu odnotowano jedną osobę poszkodowaną. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

WYPADEK W KLUKOWIE

Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) i jeden zastęp z OSP Świercze (6 ratowników) usunęły skutki wypadku drogowego w miejscowości Klukowo gm. Świercze. W zdarzeniu odnotowano jedną osobę poszkodowaną. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

POŻAR SUCHEJ TRAWY

Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) ugasił pożar suchej trawy i gałęzi na pow. ok. 300 m2 w Pułtusku przy ul. Pod wróblem. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

WYPADEK W POWIELINIE

Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) i jeden zastęp z OSP Winnica (6 ratowników) usunęły skutki wypadku ciągnika rolniczego z przyczepą w miejscowości Powielin gm. Winnica. W zdarzeniu odnotowano jedną osobę poszkodowaną. Przypuszczalną przyczynę zdarzenia ustala Policja.

8 sierpnia

KOLIZJA NA UL. WOJSKA POLSKIEGO

Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) usunęły skutki kolizji dwóch samochodów osobowych w Pułtusku na ul. Wojska Polskiego. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

POMOGLI W TRANSPORCIE CHOREGO

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) został zadysponowany do pomocy Zespołowi Ratownictwa Medycznego w transporcie chorego pacjenta z czwartego piętra budynku wielorodzinnego do karetki pogotowia w Pułtusku przy ul. Aleja Tysiąclecia.

TO TYLKO WADLIWY SYSTEM

Dwa zastępy z JRG Pułtusk (8 strażaków) zadysponowano do załączonego alarmu pożarowego w obiekcie sklepu wielobranżowego w Pułtusku. Po sprawdzeniu wszystkich pomieszczeń oraz poszycia dachu nie stwierdzono oznak pożaru.

KOLIZJA NA UL. TARTACZNEJ

Dwa zastępy z JRG (8 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Grabówiec (6 ratowników) usunęły skutki kolizji dwóch samochodów osobowych w Pułtusku na ul. Tartacznej. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

POŻARY RŻYSKA

Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Głodowo (6 strażaków) ugasiły pożar rżyska na pow. ok. 10 m2 w miejscowości Kleszewo gm. Pułtusk. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Gzy (5 strażaków) ugasiły pożar rżyska na pow. ok. 20 m2 w miejscowości Kozłowo gm. Gzy. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

Jeden zastęp z JRG (4 strażaków) oraz jeden zastęp z OSP Gzy (5 strażaków) ugasiły pożar rżyska i słomy po kombajnie na pow. ok. 20 m2 w miejscowości Porzowo gm. Gzy. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia

9 sierpnia

PAMIĘTAJ O DOKŁADNYM DOGASZANIU OGNISKA!

Jeden zastęp z OSP Zatory (5 strażaków) ugasił pozostałości po ognisku w miejscowości Łęcino gm. Zatory. Przypuszczalną przyczyną pożaru było niedogaszone ognisko.

POŻAR SUCHEJ TRAWY

Jeden zastęp z OSP Świercze (5 strażaków) ugasił pożar suchej trawy pod transformatorem w miejscowości Chmielewo gm. Świercze. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zwarcie transformatora.

Ponadto w analizowanych okresie jednostki straży pożarnej z terenu powiatu pułtuskiego 8-krotnie dysponowane były do usuwania owadów błonkoskrzydłych.

Opr. na podst. info. pras. Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusk/inforgrafika - foto OSP Świercze, OSP Głodowo/

Tagi: #kronika strażacka #pożar #straż #wypadek

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy

Wydawca

JJStudio Jan Kisiel

tel. 515 754 361
kontakt.jjstudio@gmail.com

Redakcja

tel. 515 754 361
redakcja@pultusk.news

Reklama oraz ogłoszenia

tel. 515 754 361
redakcja@pultusk.news