REKLAMA

Data publikacji: 22 mar 2024

Wójt mówi "NIE"! Jest decyzja w sprawie budowy zakładu zbierania i przetwarzania odpadów w Lemanach

Wójt mówi "NIE"! Jest decyzja w sprawie budowy zakładu zbierania i przetwarzania odpadów w Lemanach

21 marca br. Wójt Gminy Zatory Grzegorz Falba wydał decyzję odmowną o środowiskowych uwarunkowaniach na realizację inwestycji polegającej na budowie zakładu zbierania oraz przetwarzania odpadów, który miał powstać w Lemanach.

Decyzja środowiskowa jest kluczowym dokumentem, niezbędnym inwestorowi w procesie uzyskiwania pozwolenia na budowę. Wydana przez wójta decyzja odmowna skutkuje zakazem budowy zakładu zbierania oraz przetwarzania odpadów w Lemanach. 

 

Po rozpatrzeniu wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach z dnia 27.04.2023 r. (data wpływu 04.05.2023 r.) Inwestora: Pawex Recykling Sp. z.o.o. z siedzibą w miejscowości Turzyn 196 C, 07-221 Brańszczyk dla przedsięwzięcia pn. „Budowa zakładu zbierania oraz przetwarzania odpadów na terenie działek nr. ew. 48, 49, 50, 51 obręb 0011 Lemany, gm. Zatory, powiat pułtuski" orzekam odmówić wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na realizację inwestycji polegającej na „budowie zakładu zbierania oraz przetwarzania odpadów na terenie działek nr. ew. 48, 49, 50, 51 obręb 0011 Lemany, gm. Zatory, powiat pułtuski." 

Inwestycję chciała realizować spółka Pawex Recykling. Wielu mieszkańców gminy, sprzeciwiało się budowie zakładu w ich sąsiedztwie i w tej sprawie apelowali do Wójta również podczas spotkań. Jedno z nich odbyło się w październiku 2023 r. Wójt informował, że gromadzi dokumentację aby w tym obrębie uchwalić miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który jednoznacznie wykluczy budowę tego typu zakładów oraz innych inwestycji oddziałujących na środowisko.

Decyzja - przeczytaj szczegóły - kliknij link

Od niniejszej decyzji służy stronom odwołanie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Ciechanowie w terminie 14 dni. 

 

Na podstawie informacji na stronie Urzędu Gminy Zatory. / infografika zdj. w tle ze strony UG Zatory

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy