REKLAMA

Data publikacji: 23 gru 2022

Wenecja Pułtusk awansowała do 1/32 Pucharu Polski!

Wenecja Pułtusk awansowała do 1/32 Pucharu Polski!

W dniu 22.12.2022 Wenecja Pułtusk rozpoczęła swoje zmagania w rozgrywkach Pucharu Polski a dokładnie udała się na mecz wyjazdowy do Mławy by rozegrać spotkanie z drużyną Joker Mława. Rywale to zwycięzcy okręgowego Mazowieckiego Pucharu Polski i stąd ich obecność na poziomie centralnym. 

Na hali było wyczuwalne, że dla miejscowej drużyny jest to istne święto futsalowe ponieważ trybuny zapełniły się kibicami a sami zawodnicy drużyny przeciwnej sprawiali wrażenie mocno skoncentrowanych przed nadchodzącym widowiskiem. 

O godzinie 20:30 wybrzmiał pierwszy gwizdek sędziego i Wenecja oficjalnie zadebiutowała w rozgrywkach pucharowych. Zgodnie z przewidywaniami zawodnicy z Pułtuska od początku spotkania długo utrzymywali się przy piłce a goście schowani za podwójną gardą czekali na swoje okazje licząc na zaskoczenie faworyta. 

W drugiej części pierwszej połowy niemoc strzelecka została przełamana za sprawą dobrze rozegranego stałego fragmentu gry który sfinalizował Bartosz Januszewski. W tej części gry nie oglądaliśmy już żadnych bramek i na przerwę zawodnicy schodzili z wynikiem 0-1 dla gości. Po przerwie obraz gry nie ulegał zmianie dalej to Wenecja prowadziła grę jednak gospodarze wyprowadzali to coraz groźniejsze kontry i jedną z nich zamienili na bramkę wyrównującą. 

Dobra gra obronna gospodarzy przyczyniła się do podjęcia decyzji trenera Wenecji o wycofaniu bramkarza i graniu w przewadze. Na efekty tej zmiany nie musieliśmy długo czekać bo po składnej akcji piłkę do siatki gospodarzy wpakował Piotr Cygan. Mławianie nie chcieli pozostać dłużni faworyzowanej drużynie i chwilę później precyzyjnym strzałem ponownie doprowadzili do remisu. Wenecja nie zamierzała zmieniać swojej taktyki w konstruowaniu akcji i powtórzyli schemat rozegrania z „lotnym” bramkarzem strzelając bramkę na 2-3 której autorem ponownie był charakterystyczny „Cygi”. Gospodarze widząc jak szybko upływa czas do końca spotkania zdecydowali się przyjąć tą samą taktykę co Wenecja i rozpoczęli grę w przewadze, w ich przypadku efekt był z goła odmienny, ponieważ po błędzie w rozegraniu swoją pierwszą bramkę w tegorocznych rozgrywkach Pucharu polski strzelił Maciej Frąckiewicz umieszczając piłkę w pustej bramce Jokera. Gospodarzom w samej końcówce udało się jeszcze odpowiedzieć drugim w tym spotkaniu precyzyjnym uderzeniem z dystansu, czym ostatecznie ustalili wynik tego spotkania na 3:4.

Pomimo bardzo przeciętnej gry zespołu z Pułtuska i dobrej postawy rywali Wenecja melduje się w 1/32 Futsal Pucharu Polski. Warto zaznaczyć, że w 1/32 drużyna Wenecji będzie grała z obecnym wiceliderem Fogo Futsal Ekstraklasy – Constract Lubawa – więc poprzeczka zawieszona jest bardzo wysoko. Dodatkowo smaczku dodaje fakt, że w II lidze w której rywalizuje nasza Wenecja grają rezerwy Constractu Lubawa – czyli drużyna Constract Lubawa 2!

Joker Mława - Wenecja Pułtusk: 3 – 4

Bramki: Bartosz Januszewski, Piotr Cygan, Piotr Cygan, Maciej Frąckiewicz 

Skład Wenecji Pułtusk:

Bartosz Kaput, Bartłomiej Gołasiewicz, Patryk Dybowski, Bartosz Januszewski, Maciej Frąckiewicz
Ławka rezerwowych: Dariusz Nowak, Adrian Mańk, Patryk Kamiński, Dzianis Zaitsau, Kacper Wanielista, Patryk Mąka, Piotr Cygan, Kamil Michałowski

Tagi: #constract #FUTSAL #lubawa #Pułtusk

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy