REKLAMA

Data publikacji: 16 kwi 2024

Ukradli gong liturgiczny z kościoła... Mieli plan, ale na szczęście nie powiódł się

Ukradli gong liturgiczny z kościoła... Mieli plan, ale na szczęście nie powiódł się

Policjanci z Wydziału Prewencji makowskiej komendy Policji chwilę po zgłoszonej kradzieży gongu liturgicznego zatrzymali dwóch podejrzanych o kradzież. Śledczy odzyskali skradziony przedmiot liturgiczny, którego wartość oszacowano na 2 tys. zł. Zatrzymani usłyszeli już zarzut. Za to przestępstwo grozi im do 5 lat więzienia.

Zgłoszenie o kradzieży policjanci otrzymali w miniony piątek (12.04). Dwóch mężczyzn weszło do kościoła w Makowie Mazowieckim  i wyniosło gong liturgiczny. Przedmiot taki służy do sygnalizowania najważniejszych momentów podczas uroczystości religijnych. Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia policjanci prewencji szybko ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn (34 i 36 lat). Mężczyźni poruszali się ze skradzionym przedmiotem w kierunku punktu skupu metali.

Gong liturgiczny policjanci zabezpieczyli, a dwaj zatrzymani mieszkańcy Makowa Mazowieckiego trafili do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania obaj byli nietrzeźwi. Po wytrzeźwieniu mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży do której przyznali się. Za popełnione przestępstwo grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Monika Winnik KPP w Makowie Mazowieckim/ foto KPP Maków Mazowiecki

Tagi: #Maków Mazowiecki #przestępczość

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy