REKLAMA

Data publikacji: 3 kwi 2022

"SOLIDARNI Z UKRAINĄ". TRWA CHARYTATYWNY KIERMASZ WIELKANOCNY

"SOLIDARNI Z UKRAINĄ". TRWA CHARYTATYWNY KIERMASZ WIELKANOCNY

Do godz. 16:00 w pułtuskim Centrum Dziedzictwa Kulturowego (Rynek 13) trwa Wielkanocny kiermasz charytatywny z którego dochód przeznaczony jest na pomoc obywatelom Ukrainy przebywającym na terenie gminy Pułtusk.

Na kiermaszu nie zabrakło rękodzieła, wielkanocnych dekoracji, domowych wypieków i różnych przysmaków. Wszystkie rzeczy na kiermasz przekazała lokalna społeczność, firmy zajmujące się rękodziełem oraz wypiekami, Koła Gospodyń Wiejskich m.in. z Trzcińca, Gromina, Przemiarowa, Lipnik Nowych a także osoby indywidualne z cukierniczymi talentami. Do przygotowań przełączyły się również Panie ze społeczności ukraińskiej, które znalazły schronienie przed wojną w naszym mieście. Ukraińskie rękodzieło oraz potrawy można zakupić na kiermaszu.

Przysmaki wg. staropolskiej receptury przekazał również Dom Polonii w Pułtusku, w którym schronienie znalazło ponad 160 osób z Ukrainy. Pyszne obwarzanki przekazał Pan Grzegorz Niedzielski. Miłośnicy tradycji kurpiowskiej znajdą na kiermaszu tradycyjne kurpiowskie pisanki oraz wiele ciekawych elementów kurpiowskich przekazanych przez Panią Halinę Witkowska z Kuźni Kurpiowskiej z Pniewa oraz Panią Sylwię Affelską. Własnoręcznie wykonane ozdoby wielkanocne przez uczniów przekazały również szkoły z terenu gminy. Do kiermaszu na rzecz społeczności ukraińskiej przyłączył się również Klub HDK PCK "Kropla Życia" w Pułtusku.

Współorganizatorem kiermaszu charytatywnego jest Gmina Pułtusk.

Tagi: #HDK PCK Kropla Życia w Pułtusku #Hotel Zamek Dom Polonii w Pułtusku #kiermasz Wielkanocny #koło gospodyń wiejskich #Koło Gospodyń Wiejskich Gromin #Koło Gospodyń Wiejskich Lipniki Nowe #Koło Gospodyń Wiejskich w Trzcińcu #Kuźnia kurpiowska #pasmanteria #Przemiarowo #Pułtusk #Solidarni z Ukrainą #Ukraina

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy