REKLAMA

Data publikacji: 10 lut 2023

Ratowali poszkodowanego w wyniku załamania się pokrywy lodowej...

Ratowali poszkodowanego w wyniku załamania się pokrywy lodowej...

7 lutego strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku ćwiczyli na zamarzniętym zbiorniku wodnym. Warunki atmosferyczne sprzyjały zorganizowaniu ćwiczeń z zakresu ratownictwa wodno-lodowego.

Ćwiczenia miały na celu doskonalenie w zakresie obsługi sprzętu ratownictwa wodnego i lodowego, doskonalenie technik poruszania się po lodzie, podejmowania osób poszkodowanych w wyniku załamania się pokrywy lodowej, wdrożenie odpowiednich procedur z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy jeszcze przed przyjazdem zespołu ratownictwa medycznego, z uwzględnieniem niebezpieczeństw związanych z przebywaniem w zimnej wodzie, skutków tonięcia i hipotermii. Trenowali również techniki samoratowania na wypadek załamania się pod nimi lodu.

Pamiętajmy ❗️❗️❗️

Przebywanie na lodzie stanowi zawsze duże zagrożenie!
W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi pułtuscy strażacy apelują o rozwagę oraz nie wchodzenie na lód na rzece, jeziorze czy zbiorniku.

Foto i tekst KP PSP w Pułtusku: Weronika Skoczeń - Komenda Powiatowa PSP w Pułtusku, zdjęcia: mł. bryg. Grzegorz Jakubowski - Komenda Powiatowa PSP w Pułtusku

Tagi: #Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku #lód #straż pożarna #załamanie się pokrywy lodowej

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy