REKLAMA

Data publikacji: 29 gru 2022

PUNKTY SPRZEDAŻY FAJERWERKÓW POD LUPĄ POLICJI I STRAŻY MIEJSKIEJ

PUNKTY SPRZEDAŻY FAJERWERKÓW POD LUPĄ POLICJI I STRAŻY MIEJSKIEJ

Sylwestrowa noc zbliża się wielkimi krokami. Wielu mieszkańców Pułtuska zaopatruje się już w fajerwerki aby hucznie powitać nadchodzący Nowy Rok. Nad bezpieczeństwem czuwają w tym czasie dzielnicowi, którzy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej, kontrolują punkty sprzedaży materiałów pirotechnicznych i sprawdzają m.in. czy sprzedawane są one osobom uprawnionym oraz w jakich warunkach są przechowywane. Działania pułtuskich mundurowych potrwają do Nowego Roku.

Podczas działań dzielnicowi sprawdzali legalność pochodzenia fajerwerków, czy posiadają w instrukcję obsługi w języku polskim oraz unijny certyfikat. Ważnym punktem kontroli jest sprawdzenie warunków w jakich magazynowane są materiały pirotechniczne. Miejsca te powinny być suche, wyposażone w systemy wentylacyjne, gaśnice proszkowe, koc gaśniczy oraz tabliczki informacyjne.

Wspólne przedsięwzięcie pułtuskich służb mundurowych miało również za zadanie przypomnieć handlującym o zakazie sprzedaży materiałów pirotechnicznych osobom poniżej 18 roku życia oraz nietrzeźwym. Była to także niepowtarzalna okazja do rozmowy z kupującymi na temat właściwego korzystania z uroków rozbłyskujących na niebie petard.

Pamiętajmy, że skutki oraz konsekwencje pożegnania, a zarazem przywitania nowego roku zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Używając materiałów pirotechnicznych zawsze musimy brać pod uwagę fakt, że mogą być one niebezpieczne. Przed ich użyciem przeczytajmy instrukcję, która powinna być w języku polskim. Bądźmy ostrożni i rozważni. Nie zapomnijmy o naszych pupilach - zwierzętach, które mogą negatywnie odczuć skutki używania wyrobów pirotechnicznych. Wiedząc jak reagują w takich sytuacjach, nie pozwólmy ich spłoszyć i zadbajmy by nie odczuwały dyskomfortu związanego z tą wyjątkową nocą.

Autor: sierż. Renata Soból

Tagi: #fajerwerki #Nowy Rok #Policja #Straż Miejska #sylwester

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy