REKLAMA

Data publikacji: 30 cze 2019

Pułtuszczanie kochają śpiewać

Pułtuszczanie kochają śpiewać

Mieszkańcy Pułtuska i okolic stworzyli największy chór śpiewający piosenki Krzysztofa Klenczona i Czerwonych Gitar. Wspólne śpiewanie w ramach koncertu z serii "Mieszkańcy Ziemi Pułtuskiej śpiewają i grają" pt. "Nikt na świecie nie wie..." przyciągnęło do Amfiteatru im. Krzysztofa Klenczona na pułtuskim Zamku sympatyków muzyki, która jest ponadczasowa.

Koncert odbył się w sobotę, 29 czerwca. Wydarzenie Honorowym Patronatem objął Minister Środowiska Henryk Kowalczyk. Organizatorami wydarzenia są: Stowarzyszenie Wspólnota Polska, Dom Polonii w Pułtusku, Samorząd Gminy Pułtusk, Samorząd Powiatu Pułtuskiego. Partnerem jest PKP Intercity.

Tuż po wspólnym śpiewaniu, najlepsza publiczność w Polsce wyśmienicie bawiła się podczas koncertu legendarnego zespołu Czerwone Gitary. Owacjom na stojąco i bisom nie było końca.

Wśród pułtuskiej publiczności, podczas sobotnich koncertów nie zabrakło wyjątkowego gościa - Krzysztofa Dzikowskiego, który jest autorem wielu przebojów Czerwonych Gitar ale nie tylko. Krzysztof Dzikowski to również literat, scenarzysta filmowy, poeta, satyryk, dramaturg, autor programów kabaretowych i musicali. Dzięki jego twórczości do dziś wzruszają się kolejne pokolenia.

Koncert "Nikt na świecie nie wie..." został zrealizowany dzięki pracy wielu zaangażowanych osób. Pomysłodawcami są: Michał Kisiel i Dariusza Zawadzki. Nad oprawą muzyczną pracowali przez pół roku m.in.: Andrzej Kalinowski, Damian Lusa, Dariusz Lusa, Krzysztof Łachmański, Stanisław Rudnicki i Dariusz Zawadzki. Na scenie wystąpiło wielu utalentowanych muzyków i wokalistów związanych z naszym miastem.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z koncertu "Nikt na świecie nie wie...". Fotorelacja z koncertu Czerwonych Gitar niebawem. Już dziś, w niedzielę - 30 czerwca zapraszamy na drugą część wydarzenia od godz. 18:00. Na scenie wystąpią: Carol Markovsky i zespół Żuki.

Tagi: #Czerwone Gitary #fani Krzysztofa Klenczona #gmina pułtusk #Henryk Kowalczyk #Koncert #Nikt na świecie nie wie #Pułtusk #Starostwo Powiatowe w Pułtusku

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy