REKLAMA

Data publikacji: 3 sie 2020

PUŁTUSK NOWYM OGNISKIEM KORONAWIRUSA NA MAZOWSZU. TRWA DOCHODZENIE EPIDEMIOLOGICZNE

PUŁTUSK NOWYM OGNISKIEM KORONAWIRUSA NA MAZOWSZU. TRWA DOCHODZENIE EPIDEMIOLOGICZNE

- Mamy do czynienia z ogniskiem związanym z powrotem z wakacji - mówiła w Radiu Kolor Joanna Narożniak, rzeczniczka Mazowieckiej Inspekcji Sanitarnej. Zakażeni to grupa osób z powiatu pułtuskiego, która wróciła ze wspólnych wakacji nad morzem. W Pułtusku trwa dochodzenie epidemiologiczne. W kolejnych dniach okaże się, czy zakażonych osób jest więcej.

Wzrost zachorowań na COVID-19 w powiecie pułtuskim to efekt wakacyjnego "wypadu" nad morze. W ciągu trzech dni pułtuski sanepid potwierdził 8 przypadków zakażeń, z czego 6 zachorowań potwierdzono laboratoryjnie jednego dnia. 

Jak wyjaśnia w Radiu Kolor Joanna Narożniak, 7 osób w dniach od 23 do 26 lipca spędzało wakacje w Trójmieście. Pierwsze zakażenie zostało potwierdzone w ubiegły piątek a 6 kolejnych w minioną sobotę. Dzisiaj pułtuski sanepid poinformował o zakażeniu u kobiety w wieku 50 +. Jak dowiadujemy się z wypowiedzi dla Radia Kolor, zakażona jest matką osoby, która była nad morzem.

W związku z tym ogniskiem, kwarantanną objętych zostało 29 osób, z kolei nadzorem epidemiologicznym 38 osób. 

Przypominamy o obowiązku zakrywania nosa i ust w sklepach, urzędach itp. Zachowaj również dystans społeczny.

Opr. na podstawie www.radiokolor.pl/PSSE w Pułtusku

Tagi: #dochodzenie epidemiologiczne #koronawirus na Mazowszu #koronawirus na wakacjach #koronawirus w Polsce #koronawirus w Pułtusku #nowe ognisko koronawirusa #zakażeni nad morzem

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy