REKLAMA

Data publikacji: 20 sty 2020

POŚCIG ZA POSZUKIWANYM ULICAMI PUŁTUSKA - SUKCES PUŁTUSKIEJ POLICJI

POŚCIG ZA POSZUKIWANYM ULICAMI PUŁTUSKA - SUKCES PUŁTUSKIEJ POLICJI

Poszukiwany listem gończym 35-latek uciekał przed policją. Kierował autem mimo zakazu, spowodował kolizję i naruszył nietykalność cielesną dzielnicowej. Skuteczne zatrzymanie mężczyzny było możliwe dzięki błyskawicznej reakcji oraz wzorowej postawie dzielnicowych pełniących służbę obchodową.

W piątek po południu (17 stycznia br.) podczas służby dzielnicowi pułtuskiej komendy dostrzegli będącego w zainteresowaniu policjantów kierowcę samochodu marki Renault. Znany funkcjonariuszom 35 letni mieszkaniec Pułtuska od kilku miesięcy był poszukiwany listem gończym w celu doprowadzenia do Aresztu Śledczego Warszawa Białołęka do rocznego odbycia kary pozbawienia wolności za kradzież z włamaniem. Ponadto posiadał aktualny zakaz kierowania pojazdami wydany przez Sąd Rejonowy w Pułtusku.

Na widok podejrzanego dzielnicowi podjęli próbę jego zatrzymania. Kierujący osobówką chcąc uniknąć odpowiedzialności za popełnione wcześniej przestępstwa nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Gwałtownie odjechał. W tym pośpiechu doprowadził do kolizji drogowej, uderzając w znak, po czym auto pozostawił i zaczął oddalać się pieszo. Na miejscu pojawiło się wsparcie. Przybyli funkcjonariusze błyskawicznie ruszyli za mężczyzną w pieszy pościg, w efekcie czego poszukiwany został zatrzymany. Agresywny 35 latek naruszył nietykalność cielesną jednej z funkcjonariuszek. Zachowanie mężczyzny wskazywało, że może być pod działaniem narkotyków, na potwierdzenie pobrano od niego krew do badań.

Kiedy trzeba służą pomocą, kiedy jednak  sytuacja tego wymaga wyciągają konsekwencje. Dzielnicowi to policjanci  posiadający największą wiedzę na temat wydarzeń i osób w danym rejonie  służbowym. Nie inaczej było w przypadku mężczyzny poszukiwanego listem  gończym.

Tak szybkie działanie i skuteczne zatrzymanie mężczyzny było możliwe dzięki błyskawicznej reakcji oraz wzorowej postawie dzielnicowych pełniących służbę obchodową.

Autor: podkom. Milena Kopczyńska

Tagi: #Policja #POŚCIG #poszukiwany listem gończym #Pułtusk

REKLAMA

miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy