REKLAMA

Data publikacji: 20 maj 2019

Noc Muzeów w Pułtusku- relacja filmowa

Noc Muzeów w Pułtusku- relacja filmowa

W ubiegłą sobotą 18.05.2019 mieszkańcy Pułtuska mogli uczestniczyć w VII edycji Nocy Muzeów. Ogólnopolskie wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem i wytwarza unikalny klimat. Ponadto jest to jedyna w roku szansa odwiedzenia muzeów bez żadnych opłat.

Pierwsza Noc Muzeów miała miejsce w styczniu 1997 w Berlinie. Z powodu jej dużego powodzenia zaczęły powstawać podobne imprezy w innych miastach, m.in. pod nazwą Nuit Blanche w Paryżu i museums-n8 w Amsterdamie. Obecnie organizuje je kilkaset miast Europy.
W Polsce pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 2003 roku w poznańskim Muzeum Narodowym. Rok później do inicjatywy dołączyły Kraków i Warszawa. Obecnie w całej Polsce Noc Muzeów jest organizowana w ponad 150 miastach. W Pułtusku jest to już VII edycja.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji filmowej, którą przygotowaliśmy dzięki wparciu Muzeum Regionalnego w Pułtusku oraz Domu Polonii w Pułtusku.

Relacja zdjęciowa: Dominik Gregajtys, Ewa Falba

autor: J K

Tagi: #Chorągiew Pułtuska #Dom Polonii w Pułtusku #MCKiS Pułtusk #Muzeum regionalne w Pułtusku #noc muzeów 2019 #Pułtusk #pułtusk news #salon fryzjerski u Kicka

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy