REKLAMA

Data publikacji: 22 gru 2023

KIEDY PIERWSZE KOMUNIE 2020?

KIEDY PIERWSZE KOMUNIE 2020?

Pytanie to pojawia się często z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa oraz fakt odwołania większości wydarzeń oraz zgromadzeń do końca czerwca br. Wszystko wskazuje na to, że uroczystości Pierwszej Komunii Św. i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Św. odbędą się po wakacjach.

Ks. Marek Wilczewski, Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Płockiej informuje o szczegółach w Komunikacie Wydziału Katechetycznego w sprawie Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.

Uprzejmie przekazuję, w porozumieniu z Biskupem Płockim, po konsultacjach z kapłanami i katechetami, mając na uwadze trwający w Polsce stan epidemii, że uroczystości Pierwszej Komunii Świętej oraz Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego, zostały przeniesione na okres powakacyjny, gdy przywrócone zostanie normalne funkcjonowanie szkół i parafii.

Decyzja podyktowana jest dobrem i bezpieczeństwem dzieci oraz ich najbliższych a także godnym przeżyciem tych ważnych uroczystości.
Nową datę uroczystości ustala proboszcz parafii w porozumieniu z rodzicami dzieci, które się do nich przygotowują.

Instrukcja o Pierwszej Spowiedzi oraz Komunii Świętej dzieci XLIII Synodu Diecezji Płockiej przypomina, że „odpowiedzialnymi za przygotowanie dzieci do Pierwszej Komunii Świętej są rodzice”. W obecnej sytuacji tymczasowego zawieszenia w parafiach spotkań formacyjnych oraz ograniczonego kontaktu z katechetami, słowa te są szczególnie aktualne.

W związku z tym prosimy rodziców, aby troszczyli się o katechizację dzieci w domu przez wspólną modlitwę i wyjaśnianie prawd wiary.

Foto arch. pultusk.news

Tagi: #Diecezja Płocka #kiedy komunia 2020 #komunia #komunia po wakacjach #koronawirus #Mazowsze #pierwsza komunia #Pułtusk

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy