REKLAMA

Data publikacji: 23 maj 2023

Karta Dużej Rodziny. Wiele osób nie wie, że może skorzystać ze zniżek

Karta Dużej Rodziny. Wiele osób nie wie, że może skorzystać ze zniżek

Karta Dużej Rodziny umożliwia korzystanie ze zniżek m.in. w sklepach, w instytucjach kultury oraz w środkach transportu. Wiele osób nie wie, że ma uprawnienia do korzystania z karty, takie wątpliwości dotyczą zwłaszcza osób, których dzieci są już dorosłe. Publikujemy informacje na temat tego komu przysługują zniżki i gdzie można z nich skorzystać w naszym regionie.

O ile prawo do posiadania Karty Dużej Rodziny dla rodziców dzieci, które nie ukończyły jeszcze 18. roku życia nie budzi żadnych wątpliwości, o tyle rodzice dorosłych dzieci często nie wiedzą o możliwości wyrobienia karty. Tymczasem takie prawo im przysługuje, niezależnie od tego czy ich pociechy mają już własne rodziny.

Jak czytamy na stronie www.gov.pl:

Prawo do posiadania Karty Dużej Rodziny przysługuje wszystkim rodzicom oraz małżonkom rodziców, którzy mają lub mieli na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci.

Przez rodzica rozumie się także rodzica zastępczego lub osobę prowadzącą rodzinny dom dziecka.

Prawo do Karty Dużej Rodziny przysługuje także dzieciom:

Karta Dużej Rodziny to gwarancja zniżek na przejazdy kolejowe, na wyrobienie paszportu, a także na wstęp do parków narodowych, ale możliwości jest o wiele więcej:

Kartę Dużej Rodziny honoruje ok. 5 tysięcy Partnerów w ok. 22 tysiącach punktów.

www.gov.pl

W naszych okolicach (Pułtusk + 5 km) znajduje się 25 partnerów programu. Dokładną listę firm i instytucji można znaleźć w wyszukiwarce: Wyszukiwanie partnerów Karty Dużej Rodziny - Emp@tia (mpips.gov.pl).

W Warszawie partnerów jest ponad 1100, w Ciechanowie - 75, w Wyszkowie - 34, w Serocku - 7, a w Ostrołęce - 64. Przed wyjazdem do okolicznych miejscowości warto więc sprawdzić na mapie, w których miejscach zapłacimy mniej za usługi i zakupy z Kartą Dużej Rodziny.

Tagi: #karta dużej rodziny #pomoc #Pułtusk

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy