REKLAMA

Data publikacji: 14 maj 2023

[FOTO] NA SPOTKANIE Z DUCHAMI PRZESZŁOŚCI - PUŁTUSKA NOC MUZEÓW

[FOTO] NA SPOTKANIE Z DUCHAMI PRZESZŁOŚCI - PUŁTUSKA NOC MUZEÓW

Wejść do: bunkra, spiżarni pojezuickich, piwnic dawnego ratusza, na dwie wieże, pracowni archiwów gdzie duch się ukrywa i nie tylko. Odkrywać ślady przeszłości. Noc Muzeów dostarczyła wielu atrakcji licznie zwiedzającym.

Sobotni wieczór upłynął w klimacie X Pułtuskiej Nocy Muzeów. Zwiedzający mieli w czym wybierać.

To była wyprawa, która trwała około 2 - 3 godziny, jeśli chcieliśmy odwiedzić wszystkie miejsca. Dodatkowo chcąc obejrzeć jeden z filmów i wystawę w Miejskim Centrum Kultury i Sztuki - trzeba było dodać około 2 godziny. Niektórzy po wejściu na wieżę Muzeum Regionalnego w Pułtusku, musieli odetchnąć widząc, że przed nimi wspinaczka schodami na wieżę Pułtuskiego Zamku.

Oddech można było złapać, zwiedzając wystawy stałe i czasowe oraz ekspozycje w pułtuskim Muzeum, Miejskim Centrum Kultury i Sztuki oraz zbrojownię i pracownię kowala w pułtuskim Zamku.

30 minutowe zwiedzanie Archiwum Państwowego w Warszawie należało już do odważnych, bowiem była to wyprawa po pomieszczeniach, gdzie straszy duch szwedzkiego żołnierza. Wszystko wskazuje na to, że tłumy zwiedzających ten osobnik bardzo zaciekawił.

Pułtuska Grupa Rekonstrukcji Historycznej 13 Pułku Piechoty zainscenizowała miejsce przy bunkrze do którego można było wejść (ul. 3 Maja).

Co ciekawe, mieszkańcy pojezuickich piwnic we Wzgórzu Abrahama nie kryli się w szczelinach a byli łatwo zauważalni. Najwidoczniej wyjątkowe nietoperze oswoiły się z faktem, że są jedną z atrakcji.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

Tagi: #Archiwum Państwowe #Grupa rekonstrukcji historycznej 13-go Pułku Piechoty #Historia #Hotel Zamek Dom Polonii w Pułtusku #Miejskie centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku #Muzeum Regionalne w Pułtusaku #noc muzeów #Pułtusk #zwiedzanie

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy