REKLAMA

Data publikacji: 9 gru 2022

[FOTO] JUBILEUSZ: 75-lat kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku

[FOTO] JUBILEUSZ: 75-lat kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku

„Rozwój szkolnictwa zawodowego na przestrzeni dziejów – szanse, perspektywy” –
to tytuł konferencji naukowej, na którą zaprosił Zespół Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku z okazji jubileuszu 75-lat kształcenia zawodowego w tej szkole. Konferencja zorganizowana została 5 grudnia, w partnerstwie z Instytutem Historii Akademii Finansów i Biznesu „Vistula” w Warszawie. Patronat nad konferencją objęli: Mazowiecki Kurator Oświaty w Warszawie, Starosta Pułtuski oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Ciechanowie.

Dla licznie zgromadzonych przedstawicieli instytucji współpracujących ze szkołą, dyrektorów szkół średnich i podstawowych z powiatu pułtuskiego, a także z Serocka, Wyszkowa, Ciechanowa, doradców zawodowych, kierowników szkolenia praktycznego, nauczycieli historii, zawodu, konferencja była inspiracją do pracy nad realizacją priorytetów polityki oświatowej państwa oraz okazją do nawiązania i zacieśnienia współpracy.

Prelegentów i uczestników konferencji oraz zaproszonych gości powitała dyrektor ZSZ im. Jana Ruszkowskiego Anna Kmiołek-Gizara. Powiat Pułtuski reprezentowała Wicestarosta Beata Jóźwiak.
Prelekcje wygłosili: dr hab. Radosław Lolo prof. AFiB – „Dzieje szkolnictwa zawodowego w Rzeczpospolitej, ze szczególnym uwzględnieniem Ziemi Pułtuskiej, od połowy XVII do końca XX w.”, dyrektor Zespołu Szkół Spożywczo – Gastronomicznych w Warszawie, ekspert kształcenia zawodowego MEiN, egzaminator, trener OKE i CKE mgr inż. Łukasz Kania – „Wiedza, edukacja, rozwój – szanse i perspektywy kształcenia zawodowego”, nauczyciel konsultant ds. historii, edukacji obywatelskiej i europejskiej, koordynator międzywydziałowego zespołu nauczycieli konsultantów MSCDN w Warszawie dr Teresa Stachurska – „Źródła archiwalne w pracy nauczyciela historii”.

Wspomnieniami o szkole podzieliła się z zebranymi mgr Zofia Wróbel, emerytowana nauczycielka historii Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego w Pułtusku. Dyrektor szkoły Anna Kmiołek-Gizara uroczyście przekazała do Archiwum Państwowego w Warszawie oddział w Pułtusku dokumentów ze zbiorów ZSZ im. Jana Ruszkowskiego na ręce dyrektora pułtuskiego oddziału dra Krzysztofa Wiśniewskiego.

Ostatnim punktem konferencji było podpisanie porozumienia o współpracy Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego z Akademią Finansów i Biznesu „Vistula” w Warszawie oraz z Archiwum Państwowym w Warszawie oddział w Pułtusku.

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa archiwaliów przygotowanych przez Archiwum Państwowe w Warszawie oddział w Pułtusku. Prezentowane dokumenty pochodziły ze zbiorów szkoły, które zostały przekazane do Archiwum.

Treść: Starostwo Powiatowe w Pułtusku

Foto: Pułtusk.news

Pełna fotorelacja z wydarzenia:

Tagi: #jubileusz #Pułtusk #szkoła zawodowa #Zespół Szkół Zawodowych im. Jana Ruszkowskiego

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy