REKLAMA

Data publikacji: 5 lis 2023

Bohaterki. Kobiety powstania styczniowego- reportaż filmowy z wystawy w Muzeum Regionalnym w Pułtusku

Bohaterki. Kobiety powstania styczniowego- reportaż filmowy z wystawy w Muzeum Regionalnym w Pułtusku

23 września 2023 r. w Muzeum Regionalnym w Pułtusku odbył się wernisaż wystawy pt. „Bohaterki. Kobiety powstania styczniowego”. W ramach wydarzenia na rynku odbywał się również piknik historyczny. Przechodnie mogli podziwiać stroje i przedmioty użytku codziennego z epoki, a także wziąć udział w wielu ciekawych warsztatach.

Można było obejrzeć stoiska z biżuterią patriotyczną, stoiska modystki, hafciarki, tkaczki i prządki, stoiska wiejskiej zielarki, kawiarki, praczki ręcznej i kucharki serwującej tradycyjne jadło. Podczas pikniku odbył się także pokaz mody. Najmłodsi miłośnicy historii mogli wziąć udział w grze miejskiej. Nie zabrakło również tradycyjnego poloneza.

W kamienicy przy ul. Rynek 36 odbył się wernisaż wystawy, który otworzyli Andrzej Popowicz dyrektor Muzeum Regionalnego w Pułtusku oraz Paulina Biernacka kurator wystawy i adiunkt w pułtuskim muzeum. O roli kobiet w powstaniu styczniowym opowiedział dr hab. Radosław Lolo, konsultant merytoryczny wystawy.

W ramach projektu powstał repotraż filmowy opisujący wydarzenie:

Wystawę można zwiedzać do 31 grudnia 2023 r. w Muzeum Regionalnym w Pułtusku, Kamienica przy ul. Rynek 36.

Projekt „Kobiety powstania styczniowego dofinansowano ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego.

autor: J K

Tagi: #Muzeum Regionalne w Pułtusaku #powstanie styczniowe #Pułtusk

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

  • Jurek 6 miesiące temu

    Fajna idea!