REKLAMA

Data publikacji: 26 maj 2021

26-latek aresztowany za znęcanie się nad żoną

26-latek aresztowany za znęcanie się nad żoną

Pułtuscy policjanci zatrzymali 26-latka podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoją żoną. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W związku z informacją o awanturze domowej pułtuscy policjanci podjęli interwencję w jednym z domów na terenie powiatu pułtuskiego. Po przybyciu na miejsce zgłaszająca interwencję kobieta oświadczyła, że jej mąż od dłuższego już czasu, będąc pod wpływem alkoholu jest agresywny i znęca się nad nią psychicznie oraz fizycznie. Z relacji kobiety wynikało, że mężczyzna wielokrotnie jej ubliżał, szarpał, kopał po całym ciele oraz kilkukrotnie uderzył ją pięścią w twarz. Ponadto podczas ostatniej interwencji, mężczyzna zniszczył jej telefon komórkowy, wyrzucając go przez okno. Reakcja funkcjonariuszy w tej sytuacji mogła być tylko jedna 26-latek został zatrzymany. Po przedstawieniu podejrzanemu zarzutu, decyzją sądu mieszkaniec powiatu pułtuskiego został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Za znęcanie się nad żoną grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych.

Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.

mł. asp. Anna Kowalczyk, KPP Pułtusk

Tagi: #Policja #przemoc #Pułtusk #zatrzymany

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy