REKLAMA

Data publikacji: 23 lut 2024

1 MARCA: Społeczne Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 MARCA: Społeczne Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Organizatorzy Społecznych Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych zapraszają 1 marca br. o godz. 17.00 na wzgórze Napoleonka - miejsce tajnych pochówków ofiar terroru komunistycznego. Oddając hołd pomordowanym uczestnicy złożą kwiaty i zapalą znicze pamięci.

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pułtuszczanie od kilku lat gromadzą się na miejscu tajnych pochówków ofiar terroru komunistycznego, zwanego ,,Napoleonką”. Tu, na wzgórzu widnieje drewniany krzyż wraz z tablicą informacyjną. Krzyż oraz tablica, zostały postawione w 2017 roku z inicjatywy społecznych organizatorów Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Pułtusku. 

 

Również w tym roku, 1 marca odbędą się na wzgórzu Napoleonka Społeczne Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W ramach obchodów oprawę uroczystości zapewni Pułtuska Grupa Rekonstrukcji Historycznej 13 Pułku Piechoty. 

3 marca w niedzielę o godz. 12.00 w pułtuskiej Bazylice zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Żołnierzy Wyklętych. Przed Mszą św. etiudę patriotyczną zaprezentują uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Pułtusku. 

Po wspólnej modlitwie uczestnicy złoża kwiaty przed tablicą upamiętniają ofiary terroru komunistycznego, która znajduje się na budynku przy ul. Marii Konopnickiej, za Bazyliką. 

Zapraszamy w imieniu organizatorów. 

poplawy_tablica_mala.jpg

foto https://www.warszawa.lasy.gov.pl/

OBCHODY NA NAPOLEONCE W ROKU 2023

Tagi: #Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklęytych #Historia #Napoleonka #Pułtusk #patriotyzm #pamięć

REKLAMA

miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę
miejsce na Twoją
reklamę

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy