/KONCERT, KTÓRY CHWYTA ZA SERCE. “MUZYCZNI JUBILACI” NA PUŁTUSKIEJ SCENIE

KONCERT, KTÓRY CHWYTA ZA SERCE. “MUZYCZNI JUBILACI” NA PUŁTUSKIEJ SCENIE

Koncert z cyklu “Muzyczni Jubilaci” część II, był swoistego rodzaju ucztą dla zmysłów. Tym razem na żywo, na scenie Miejskiego centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku zobaczyliśmy muzyków z Pułtuska i okolic wykonujących znane przeboje.

Usłyszeliśmy przeboje: Mieczysława Foga, Eleni, Mariana Hemara, Ewy Bem, Wojciecha Młynarskiego, Wiery Gran, Ewy Demarczyk, Kory, Margaret i Shakin Dudiego. Publiczność w muzyczny klimat swoim wokalem wprowadzili: Karolina Ambroziak, Joanna Szatkowska, Stan Rudnicki, Wiktoria Sepełowska, Zbigniew Rachuba, Marian Salwin, Jan Pogorzelski, Ryszard Kalinowski, Zuzanna Nowakowska, Barbara Gidyńska, Danuta Karkowska, Julia Szolc, Oliwia Fijałkowska, Mateusz Strzelecki oraz Oliwia Światkowska. Koncert wzbogaciła muzyka na żywo za sprawą instrumentalistów: Stana Rudnickiego (gitara, keyboard), Macieja Komorowskiego (gitara) i Antka Marciniaka (pianino elektryczne).

Wrażenia podczas koncertu, poza muzyką i wokalem poszczególnych wykonawców, dodatkowo wzmacniały efekty filmowe, prezentujące artystów, których utwory w danym momencie były śpiewane.

Sylwetki i twórczość muzycznych Jubilatów przybliżył publiczności Artur Bednarek.

Z powodu pandemii koronawirusa, pierwszą cześć koncertu, która zrealizowana była w marcu br. mogliśmy wysłuchać jedynie on-line.

Założeniem projektu, realizowanego przez Miejskie Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku, jest przygotowanie koncertów, złożonych z piosenek wykonawców, których w danym roku przypada okrągła rocznica urodzin. Świętujemy więc jubileusze muzyków żyjących jak i tych, którzy przeszli do historii. Kolejny koncert planowany jest we wrześniu.