/Kolejny przypadek Covid-19 w powiecie pułtuskim. Rekord zakażeń w Polsce

Kolejny przypadek Covid-19 w powiecie pułtuskim. Rekord zakażeń w Polsce

Kolejny potwierdzony przypadek koronawirusa w powiecie pułtuskim. Zakażony to mężczyzna w wieku 20+. Jak informuje pułtuski Sanepid, osoba ta przebywa w izolacji domowej, stan zdrowia określany jest jako dobry. W ciągu ostatniej doby na kwarantannę domową w powiecie pułtuskim skierowano 14 osób. W Polsce odnotowano dzisiaj rekordową liczbę zakażeń potwierdzonych laboratoryjnie, od początku raportowania. Pamiętajmy o obowiązku zakrywania nosa i ust podczas robienia zakupów, w tramwajach, autobusach, galeriach handlowych oraz instytucjach użyteczności publicznej.

Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas podkreśla, że wszyscy musimy nosić maseczki, chociaż ich naprawdę nie lubimy. Zapowiada “zmasowane kontrole” robione wspólnie z policją. Muszą one mieć jednak odpowiedni kontekst prawny. Informuje, że prawo niebawem się zmieni i sklepy będą miały obowiązek wymagania maseczek od osób, które robią zakupy.

Rekordowa liczba nowych potwierdzonych przypadków w Polsce.

Ministerstwo Zdrowia poformowało dzisiaj rano o 680 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia z województw: śląskiego (222), wielkopolskiego (94), małopolskiego (88), mazowieckiego (49), dolnośląskiego (47), podkarpackiego (41), łódzkiego (39), świętokrzyskiego (26), pomorskiego (17), podlaskiego (15), zachodniopomorskiego (15), lubelskiego (8), opolskiego (7), lubuskiego (5), warmińsko-mazurskiego (4),kujawsko-pomorskiego (3).

Poinformowano o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem.

RAPORT DNIA POWIAT PUŁTUSKI

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego  w Pułtusku z dnia 04.08.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu pułtuskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 04.08.2020 r.

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 86/14
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 15/ 1
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 38/0
  • liczba osób  hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 1/0
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba) 311
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): / (0)
  • liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 17/0

Opr. na podst. info. PSSE w Pułtusku/www.gov.pl/Ministerstwo Zdrowia/twitter/