REKLAMA

Data publikacji: 4 sie 2020

Kolejny przypadek Covid-19 w powiecie pułtuskim. Rekord zakażeń w Polsce

Kolejny przypadek Covid-19 w powiecie pułtuskim. Rekord zakażeń w Polsce

Kolejny potwierdzony przypadek koronawirusa w powiecie pułtuskim. Zakażony to mężczyzna w wieku 20+. Jak informuje pułtuski Sanepid, osoba ta przebywa w izolacji domowej, stan zdrowia określany jest jako dobry. W ciągu ostatniej doby na kwarantannę domową w powiecie pułtuskim skierowano 14 osób. W Polsce odnotowano dzisiaj rekordową liczbę zakażeń potwierdzonych laboratoryjnie, od początku raportowania. Pamiętajmy o obowiązku zakrywania nosa i ust podczas robienia zakupów, w tramwajach, autobusach, galeriach handlowych oraz instytucjach użyteczności publicznej.

Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas podkreśla, że wszyscy musimy nosić maseczki, chociaż ich naprawdę nie lubimy. Zapowiada "zmasowane kontrole" robione wspólnie z policją. Muszą one mieć jednak odpowiedni kontekst prawny. Informuje, że prawo niebawem się zmieni i sklepy będą miały obowiązek wymagania maseczek od osób, które robią zakupy.

Rekordowa liczba nowych potwierdzonych przypadków w Polsce.

Ministerstwo Zdrowia poformowało dzisiaj rano o 680 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia z województw: śląskiego (222), wielkopolskiego (94), małopolskiego (88), mazowieckiego (49), dolnośląskiego (47), podkarpackiego (41), łódzkiego (39), świętokrzyskiego (26), pomorskiego (17), podlaskiego (15), zachodniopomorskiego (15), lubelskiego (8), opolskiego (7), lubuskiego (5), warmińsko-mazurskiego (4),kujawsko-pomorskiego (3).

Poinformowano o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem.

RAPORT DNIA POWIAT PUŁTUSKI

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego  w Pułtusku z dnia 04.08.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu pułtuskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 04.08.2020 r.

Opr. na podst. info. PSSE w Pułtusku/www.gov.pl/Ministerstwo Zdrowia/twitter/

Tagi: #COVID-19 #epidemia #Główny Inspektor Sanitarny #koronawirus na Mazowszu #koronawirus w Polsce #koronawirus w Pułtusku #obowiązek noszenia maseczek #rekord zakażeń w Polsce

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy