REKLAMA

Data publikacji: 16 mar 2020

#ZOSTANWDOMU, ONI ZADBAJĄ O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO

#ZOSTANWDOMU, ONI ZADBAJĄ O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO

Mazowieccy policjanci sprawdzają codziennie, jaki jest stan kilkuset mieszkańców województwa mazowieckiego, którzy pozostają w kwarantannie. Jeżeli osoby te będą potrzebować wsparcia, informacje takie mundurowi przekażą odpowiednim instytucjom.

W związku z działaniami podejmowanymi w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa, służby sanitarne wspiera m.in. Policja. Jednym z zadań funkcjonariuszy jest sprawdzenie, czy osoby objęte kwarantanną znajdują się pod wskazanym adresem. Każdego dnia policjanci na Mazowszu otrzymują informacje dotyczące osób, podlegających kwarantannie domowej. Umundurowani policjanci przynajmniej raz na dobę sprawdzają, czy osoby te znajdują się w miejscu kwarantanny oraz, czy nie potrzebują pomocy. Zebrane informacje są na bieżąco przekazywane do służb sanitarnych, wojewodów, placówek pomocy społecznej.

Policjanci, którzy sprawdzają miejsce pobytu osób przebywających w kwarantannie domowej nie mają z nimi bezpośredniego kontaktu, nie wchodzą do domów, czy mieszkań. Korzystają z telefonów komórkowych oraz domofonów. Zawsze są to policjanci umundurowani, najczęściej dzielnicowi, których okoliczni mieszkańcy znają i darzą zaufaniem.

W razie potrzeby przeprowadzenia natychmiastowej interwencji policjanci będą korzystać z specjalnych strojów ochronnych, które są na wyposażeniu każdej jednostki Policji w kraju.

Przypominamy, aby osoby objęte kwarantanną stosowały się do zaleceń służb sanitarnych. Apelujemy o wzajemne wsparcie, rozważne zachowania oraz spokój. #Zostanwdomu, My zadbamy o Twoje bezpieczeństwo!

Zespół Prasowy KWP

Tagi: #koronawirus #Mazowsze #Policja #Polska #pomoc #zostań w domu

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy