REKLAMA

Data publikacji: 14 mar 2023

Zabezpieczyli podróbki światowych marek warte 120 tys. zł

Zabezpieczyli podróbki światowych marek warte 120 tys. zł

Na 120 tys. zł wyceniono podrabianą odzież światowych marek, którą na targowisku miejskim w Wyszkowie zabezpieczyli tamtejsi policjanci. 39-letnia mieszkanka gminy Raszyn została zatrzymana i trafiła do policyjnej celi. Właścicielce podrobionych towarów grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wyszkowscy policjanci od lat współpracują z przedstawicielami znanych firm w celu wyeliminowania handlowców oferujących do sprzedaży podrobione towary. We wtorek, funkcjonariusze z Referatu dw. z Przestępczością Gospodarczą skontrolowali jeden ze straganów targowiska miejskiego, gdzie sprzedawane są nowe, nieużywane i ometkowane podróbki.

Kryminalni od razu zauważyli ubrania z zastrzeżonymi znakami towarowymi, które były oferowane do sprzedaży. Efektem pracy śledczych było ujawnienie i zabezpieczenie m.in. bluz, kompletów dresowych, t-shirtów, skarpet, czy torebek które bezprawnie były oznaczone zastrzeżonymi znakami znanych światowych marek.

Biegły wartość zabezpieczonych podróbek wstępnie oszacował na 120 tysięcy złotych. 39-letnia mieszkanka gminy Raszyn została zatrzymana i trafiła do policyjnej celi. Za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Autor: kom. Damian Wroczyński/ Foto KPP Wyszków

Tagi: #kryminalni #podróbki światowych marek #Policja #Wyszków

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy