REKLAMA

Data publikacji: 13 lut 2023

Wyjeżdżali do pożarów, wypadków drogowych i pomagali w działaniach policji

Wyjeżdżali do pożarów, wypadków drogowych i pomagali w działaniach policji

W minionym tygodniu (6-12 lutego) jednostki straży pożarnych z terenu powiatu pułtuskiego uczestniczyły w 6 zdarzeniach.

6 lutego

INTERWENCJA STRAŻY W GRÓDKU NOWYM

Jeden zastęp z OSP Obryte (4 ratowników) wypompował wodę z zalanej piwnicy jednorodzinnego budynku mieszkalnego w miejscowości Gródek Nowy gm. Obryte. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia był uszkodzony zawór na rurze doprowadzającej wodę do budynku.

7 lutego

POŻAR KONTENERA NA ŚMIECI

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 strażaków) ugasił pożar plastikowego kontenera na śmieci w Pułtusku na ulicy Aleja Wojska Polskiego. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zaprószenie ognia.

POMOGLI W DZIAŁANIACH POLICJI

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) został zadysponowany do pomocy Policji w otwarciu drzwi w budynku mieszkalnym w miejscowości Jeżewo gm. Pułtusk. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i otwarciu drzwi do domu.

POŻAR W LIPNIKACH STARYCH

Trzy zastępy z JRG Pułtusk (8 strażaków) oraz zastęp z OSP Głodowo (6 strażaków) i zastęp z OSP Lipniki Stare (5 strażaków) ugasiły pożar maszyny strugającej wewnątrz hali produkcyjnej i silosu na trociny w zakładzie produkcyjnym MARDOM w miejscowości Lipniki Stare gm. Pułtusk. Osób poszkodowanych w pożarze nie było. Przypuszczalną przyczynę pożaru ustala Policja.

9 lutego

DACHOWANIE SAMOCHODU NA TERENIE GMINY GZY

Jeden zastęp z JRG Pułtusk (4 ratowników) oraz jeden zastęp z OSP Przewodowo (4 ratowników) usunęły skutki dachowania samochodu osobowego w miejscowości Przewodowo-Parcele gm. Gzy. W zdarzeniu poszkodowany został kierowca, który był zakleszczony w pojeździe. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, następnie wykonali dostęp do poszkodowanego przy użyciu narzędzi hydraulicznych i ewakuowali z pojazdu. Poszkodowany mężczyzna został przekazany przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa na śliskiej nawierzchni.

10 lutego

WYPADEK W MIEJSCOWOŚCI ŻEBRY-FALBOGI

Pięć zastępów Straży Pożarnej: dwa z JRG Pułtusk (8 ratowników), jeden z OSP Gzy (4 ratowników), jeden z OSP Przewodowo (6 ratowników) oraz jeden z OSP Szyszki (5 ratowników) usunęły skutki uderzenia samochodu osobowego w drzewo w miejscowości Żebry-Falbogi gm. Gzy. Pojazdem podróżowało trzech mężczyzn, jeden z nich znajdował się pod pojazdem i był nieprzytomny. Pomimo resuscytacji krążeniowo-oddechowej nie udało się przywrócić mężczyźnie funkcji życiowych. Dwóch pozostałych mężczyzn po przebadaniu przez Zespoły Ratownictwa Medycznego pozostało na miejscu zdarzenia. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia była utrata kontroli nad pojazdem. Policja prowadzi czynności dochodzeniowo-śledcze.

Informacja prasowa Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku/ FOTO OSP Głodowo Facebook/ nadesłane przez Internautę/

Tagi: #JRG Pułtusk #Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku #OSP Głodowo #OSP Gzy #OSP Lipniki Stare #OSP Obryte #OSP Przewodowo #OSP Szyszki #Policja #pożar

REKLAMA

Zobacz także

Komentarze

Dodaj komentarz jako pierwszy